Zwiedzanie

 Józef Chełmoński – Staw w Radziejowicach, 1898

W związku z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury uprzejmie informujemy, iż Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach jest niedostępny dla odwiedzających od dnia 12 marca 2020 r.

Oznacza to zawieszenie organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, w tym koncertów, spektakli, wystaw oraz wydarzeń specjalnych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach. W dalszym ciągu nie ma możliwości zwiedzania Pałacu i galerii obrazów Józefa Chełmońskiego.

Aktualnie radziejowicki park został udostępniony dla odwiedzających w dni robocze od godz. 11.00 do zmroku, natomiast w weekendy od 10.00 do zmroku. Prosimy pamiętać, że w przestrzeni publicznej konieczne jest zachowanie 2 metrowej odległości między osobami i obowiązuje zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych.

Od 18 maja wznowiliśmy działalność gastronomiczną według nowych wytycznych sanitarnych. Jadalnia Pałacowa jest dla Państwa dostępna codziennie w godz. 11.00 – 18.00. Dostosowując się do nowych realiów zreorganizowaliśmy jej pracę, zmieniliśmy ustawienie stolików i sposób obsługi. Wejście do jadalni znajduje się z tyłu Pałacu od strony tarasu. Uruchomiliśmy dla Państwa możliwość rezerwacji stolików, zachęcamy do korzystania z tej opcji. Rezerwacji można dokonywać pod numerem 46 858 2976 lub 46 857 7175 wew. 108.
Prosimy do stosowania się do wymogów związanych z bezpieczeństwem sanitarnym, ich wykaz znajduje się przed wejściem do lokalu.

Od 2012 roku Pałac w Radziejowicach jest miejscem, w którym eksponowany jest największy zbiór prac Józefa Chełmońskiego. Prezentujemy ponad 40 obrazów malarza, pochodzących z muzeów oraz z kolekcji prywatnych. Od grudnia 2018 prezentujemy również stałą wystawę „Jerzy Waldorff-Preyss 1910-1999”.
               

Galeria czynna jest przez cały rok z wyłączeniem
1 stycznia, Świąt Wielkanocnych, 1 listopada oraz Świąt Bożego Narodzenia.         

   

  

Godziny otwarcia
    

  • zwiedzanie indywidualne

sobota: 10.oo – 17.oo
niedziela: 10.oo – 17.oo
poniedziałek-piątek: galeria nieczynna
Wejście na wystawę o każdej pełnej godzinie, ostatnie na godzinę przed zamknięciem galerii.

Ceny biletów:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł
    

  • zwiedzanie grupowe (grupy zorganizowane)

wtorek – piątek: 10.oo – 15.oo
sobota – niedziela: 10.oo – 17.oo
poniedziałek: galeria nieczynna
Zwiedzanie grup zorganizowanych (nie większych niż 25 osób) jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu terminu rezerwacji drogą mailową palac@palacradziejowice.pl lub telefoniczną (46) 857 71 75
              

Ceny biletów:
opłata za przewodnika: 150 zł/grupa
bilet normalny: 10 zł
bilet ulgowy: 7 zł
bilet szkolny: 5 zł
bilet bezpłatny
   

Zwiedzanie Galerii odbywa się także przy pomocy audioprzewodników posiadających 5 wersji językowych: polską, angielską, niemiecką, rosyjską, francuską.