Zwiedzanie

 Józef Chełmoński – Staw w Radziejowicach, 1898

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną uprzejmie informujemy, iż Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach wciąż jest niedostępny dla zwiedzających, nie ma również możliwości obejrzenia galerii obrazów Józefa Chełmońskiego.

Radziejowicki park ponownie został udostępniony dla odwiedzających bez ograniczeń czasowych, tzn. jest otwarty codziennie od świtu do zmierzchu. Prosimy jednak pamiętać, że w przestrzeni publicznej konieczne jest zachowanie 1,5 metrowej odległości między osobami, bądź zasłanianie nosa i ust w przypadku braku możliwości utrzymania dystansu społecznego.

Wznowiliśmy działalność artystyczną, hotelową i gastronomiczną według nowych wytycznych sanitarnych. Wszyscy odwiedzający Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach są zobligowani do przestrzegania obowiązujących procedur i stosowania się do poleceń obsługi.

Jadalnia Pałacowa jest dla Państwa dostępna codziennie w godz. 11.00 – 18.00. Dostosowując się do nowych realiów zreorganizowaliśmy jej pracę, zmieniliśmy ustawienie stolików i sposób obsługi. Wejście do jadalni znajduje się z tyłu Pałacu od strony tarasu. Uruchomiliśmy dla Państwa możliwość rezerwacji stolików, zachęcamy do korzystania z tej opcji. Rezerwacji można dokonywać pod numerem 46 858 2976 lub 46 857 7175 wew. 108. Prosimy do stosowania się do wymogów związanych z bezpieczeństwem sanitarnym, ich wykaz znajduje się przed wejściem do lokalu. Recepcja Pałacu w Radziejowicach jest dostępna przez całą dobę pod nr 46 857 7175.

Do zobaczenia w Radziejowicach!

Od 2012 roku Pałac w Radziejowicach jest miejscem, w którym eksponowany jest największy zbiór prac Józefa Chełmońskiego. Prezentujemy ponad 40 obrazów malarza, pochodzących z muzeów oraz z kolekcji prywatnych. Od grudnia 2018 prezentujemy również stałą wystawę „Jerzy Waldorff-Preyss 1910-1999”.
               

Galeria czynna jest przez cały rok z wyłączeniem
1 stycznia, Świąt Wielkanocnych, 1 listopada oraz Świąt Bożego Narodzenia.         

   

  

Godziny otwarcia
    

  • zwiedzanie indywidualne

sobota: 10.oo – 17.oo
niedziela: 10.oo – 17.oo
poniedziałek-piątek: galeria nieczynna
Wejście na wystawę o każdej pełnej godzinie, ostatnie na godzinę przed zamknięciem galerii.

Ceny biletów:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł
    

  • zwiedzanie grupowe (grupy zorganizowane)

wtorek – piątek: 10.oo – 15.oo
sobota – niedziela: 10.oo – 17.oo
poniedziałek: galeria nieczynna
Zwiedzanie grup zorganizowanych (nie większych niż 25 osób) jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu terminu rezerwacji drogą mailową palac@palacradziejowice.pl lub telefoniczną (46) 857 71 75
              

Ceny biletów:
opłata za przewodnika: 150 zł/grupa
bilet normalny: 10 zł
bilet ulgowy: 7 zł
bilet szkolny: 5 zł
bilet bezpłatny
   

Zwiedzanie Galerii odbywa się także przy pomocy audioprzewodników posiadających 5 wersji językowych: polską, angielską, niemiecką, rosyjską, francuską.