Zwiedzanie

 Józef Chełmoński – Staw w Radziejowicach, 1898

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną uprzejmie informujemy, iż Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach jest niedostępny dla zwiedzających, nie ma również możliwości obejrzenia galerii obrazów Józefa Chełmońskiego.

W trosce o zdrowie naszych gości i pracowników Dom Pracy Twórczej wprowadził i na bieżąco aktualizuje procedury mające na celu zmniejszenie możliwości zakażenia się wirusem SARS-CoV-2. Osoby wchodzące na teren administrowany przez Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach są zobligowane do przestrzegania obowiązujących procedur i stosowania się do poleceń obsługi.

Radziejowicki park został udostępniony dla odwiedzających bez ograniczeń czasowych, tzn. jest otwarty codziennie od świtu do zmierzchu. W przestrzeni publicznej konieczne jest zasłanianie nosa i ust oraz utrzymanie dystansu społecznego 1,5 metra. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii określa, że na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego zakrywanie ust i nosa nie jest obowiązkowe.

Do dnia 18 kwietnia 2021 r. zawieszono organizowania wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, do tego samego dnia nie będzie działać część hotelowa instytucji.

Jadalnia Pałacowa jest dla Państwa dostępna codziennie w godz. 11.00 – 18.00. Do odwołania napoje i posiłki serwowane będą wyłącznie w formie na wynos. Okno wydawcze znajduje się z tyłu Pałacu od strony tarasu.

Prosimy odwiedzać naszą stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych. Będziemy informowali o podjętych działaniach w oparciu o decyzje organów państwowych podyktowane aktualną sytuacją epidemiczną w kraju.

 Od 2012 roku Pałac w Radziejowicach jest miejscem, w którym eksponowany jest największy zbiór prac Józefa Chełmońskiego. Prezentujemy ponad 40 obrazów malarza, pochodzących z muzeów oraz z kolekcji prywatnych. Od grudnia 2018 prezentujemy również stałą wystawę „Jerzy Waldorff-Preyss 1910-1999”.
               

Galeria czynna jest przez cały rok z wyłączeniem
1 stycznia, Świąt Wielkanocnych, 1 listopada oraz Świąt Bożego Narodzenia.         

   

  

Godziny otwarcia
    

  • zwiedzanie indywidualne

sobota: 10.oo – 17.oo
niedziela: 10.oo – 17.oo
poniedziałek-piątek: galeria nieczynna
Wejście na wystawę o każdej pełnej godzinie, ostatnie na godzinę przed zamknięciem galerii.

Ceny biletów:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł
    

  • zwiedzanie grupowe (grupy zorganizowane)

wtorek – piątek: 10.oo – 15.oo
sobota – niedziela: 10.oo – 17.oo
poniedziałek: galeria nieczynna
Zwiedzanie grup zorganizowanych (nie większych niż 25 osób) jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu terminu rezerwacji drogą mailową palac@palacradziejowice.pl lub telefoniczną (46) 857 71 75
              

Ceny biletów:
opłata za przewodnika: 150 zł/grupa
bilet normalny: 10 zł
bilet ulgowy: 7 zł
bilet szkolny: 5 zł
bilet bezpłatny
   

Zwiedzanie Galerii odbywa się także przy pomocy audioprzewodników posiadających 5 wersji językowych: polską, angielską, niemiecką, rosyjską, francuską.