Zmiany w działalności instytucji w związku z sytuacją epidemiczną

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną uprzejmie informujemy, iż Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach jest niedostępny dla zwiedzających, nie ma również możliwości obejrzenia galerii obrazów Józefa Chełmońskiego.

W trosce o zdrowie naszych gości i pracowników Dom Pracy Twórczej wprowadził i na bieżąco aktualizuje procedury mające na celu zmniejszenie możliwości zakażenia się wirusem SARS-CoV-2. Osoby wchodzące na teren administrowany przez Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach są zobligowane do przestrzegania obowiązujących procedur i stosowania się do poleceń obsługi.

Radziejowicki park został udostępniony dla odwiedzających bez ograniczeń czasowych, tzn. jest otwarty codziennie od świtu do zmierzchu. W przestrzeni publicznej konieczne jest zasłanianie nosa i ust oraz utrzymanie dystansu społecznego 1,5 metra. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii określa, że na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego zakrywanie ust i nosa nie jest obowiązkowe.

Do odwołania zawieszono organizowania wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności. Część hotelowa instytucji wznowi działalność od 8 maja z wyjątkiem strefy restauracyjnej. Będzie obowiązywał także limit gości – max. 50 proc. obłożenia hotelu.

Jadalnia Pałacowa jest dla Państwa dostępna codziennie w godz. 11.00 – 18.00. Napoje i posiłki serwowane są wyłącznie w formie na wynos. Okno wydawcze znajduje się z tyłu Pałacu od strony tarasu. Od 15 maja uruchomimy pałacowy „ogródek w restauracyjny”, który będzie działał w ścisłym reżimie sanitarnym –  z zachowaniem bezpiecznej odległości między stolikami, a także limitem osób na stolik.

Od 29 maja wznawiamy działalność jadalni pałacowej, która w ścisłym reżimie sanitarnym będzie mogła obsłużyć max. 50 proc. obłożenia lokalu. Zachowamy bezpieczną odległość między stolikami i limity osób na stolik zgodnie z obowiązującymi w tej mierze wytycznymi sanitarnymi.

Prosimy odwiedzać naszą stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych. Będziemy informowali o podjętych działaniach w oparciu o decyzje organów państwowych podyktowane aktualną sytuacją epidemiczną w kraju.