Zmiany w działalności instytucji w związku z sytuacją epidemiczną

INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA AKTUALNE WARUNKI POGODOWE ORAZ SYTUACJĘ HYDROLOGICZNĄ, CZĘŚĆ PARKU BĘDZIE NIEDOSTĘPNA DO 20 PAŹDZIERNIKA WŁĄCZNIE.

W trosce o zdrowie naszych gości i pracowników Dom Pracy Twórczej wprowadził i na bieżąco aktualizuje procedury mające na celu zmniejszenie możliwości zakażenia się wirusem SARS-CoV-2. 

Działalność artystyczna, hotelowa i gastronomiczna jest prowadzona według aktualnych wytycznych sanitarnych. Wszyscy odwiedzający Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach są zobligowani do przestrzegania obowiązujących procedur i stosowania się do poleceń obsługi.

Radziejowicki park został udostępniony dla odwiedzających bez ograniczeń czasowych, tzn. jest otwarty codziennie od świtu do zmierzchu. W przestrzeni publicznej konieczne jest zasłanianie nosa i ust oraz utrzymanie dystansu społecznego 1,5 metra. Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 października 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii określa, że na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego zakrywanie ust i nosa nie jest obowiązkowe.

Aktualnie nie ma możliwości zwiedzania Pałacu i galerii obrazów Józefa Chełmońskiego.

Poruszając się w budynkach radziejowickiego kompleksu wszyscy są zobowiązani do noszenia maseczek bądź przyłbic oraz do zachowania dystansu społecznego 1,5 m.

Od dnia 3 października 2020 r. we wszystkich imprezach kulturalnych organizowanych przez DPT może uczestniczyć nie więcej niż 25% publiczności akceptującej zasady sanitarne dostępne tutaj.

Działalność gastronomiczna jest prowadzona według aktualnych wytycznych sanitarnych. Jadalnia Pałacowa jest dla Państwa dostępna codziennie w godz. 11.00 – 18.00. Dostosowując się do nowych realiów zreorganizowaliśmy jej pracę, zmieniliśmy ustawienie stolików i sposób obsługi. Wejście do jadalni znajduje się z tyłu Pałacu od strony tarasu. Uruchomiliśmy dla Państwa możliwość rezerwacji stolików, zachęcamy do korzystania z tej opcji. Rezerwacji można dokonywać pod numerem 46 858 2976 lub 46 857 7175 wew. 108. Prosimy do stosowania się do wymogów związanych z bezpieczeństwem sanitarnym, ich wykaz znajduje się przed wejściem do lokalu.

Od dnia 3 października 2020 r. jadalnia pałacowa może jednocześnie obsłużyć nie więcej niż 24 osoby.

Prosimy odwiedzać naszą stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych. Będziemy informowali o podjętych działaniach w oparciu o decyzje organów państwowych podyktowane aktualną sytuacją epidemiczną w kraju.