Zmiany w działalności instytucji w związku z sytuacją epidemiczną

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną uprzejmie informujemy, iż Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach jest niedostępny dla zwiedzających, nie ma również możliwości obejrzenia galerii obrazów Józefa Chełmońskiego.

W trosce o zdrowie naszych gości i pracowników Dom Pracy Twórczej wprowadził i na bieżąco aktualizuje procedury mające na celu zmniejszenie możliwości zakażenia się wirusem SARS-CoV-2. Osoby wchodzące na teren administrowany przez Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach są zobligowane do przestrzegania obowiązujących procedur i stosowania się do poleceń obsługi.

Radziejowicki park został udostępniony dla odwiedzających bez ograniczeń czasowych, tzn. jest otwarty codziennie od świtu do zmierzchu. W przestrzeni publicznej konieczne jest zasłanianie nosa i ust oraz utrzymanie dystansu społecznego 1,5 metra. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii określa, że na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego zakrywanie ust i nosa nie jest obowiązkowe.

Od dnia 12 lutego 2021 r. wznowiono możliwość organizowania wydarzeń kulturalnych z udziałem do 50% publiczności. Szczegóły dotyczące planowanych wydarzeń znajdą Państwo w zakładce Kalendarium.

Od dnia 12 lutego 2021 r. wznowiona została również działalność hotelarska z możliwością udostępnienie nie więcej niż 50% pokoi. Posiłki dostarczane będą do pokoju w naczyniach jednorazowych. O szczegóły, dostępność i w sprawie rezerwacji prosimy o kontakt z recepcją.

Zarówno organizowane wydarzenia artystyczne, jak i działalność hotelarska, prowadzone są w ścisłym reżimie sanitarnym. W budynkach DPT obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, konieczność dezynfekcji dłoni oraz zachowanie dystansu między osobami 1,5m.

Jadalnia Pałacowa jest dla Państwa dostępna codziennie w godz. 11.00 – 18.00. Do dnia 28 lutego 2021 r. napoje i posiłki serwowane będą wyłącznie w formie na wynos. Okno wydawcze znajduje się z tyłu Pałacu od strony tarasu.

Prosimy odwiedzać naszą stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych. Będziemy informowali o podjętych działaniach w oparciu o decyzje organów państwowych podyktowane aktualną sytuacją epidemiczną w kraju.