Dwór Modrzewiowy

Dwór Modrzewiowy w 1970 roku

Nie jest znana dokładna daty wybudowania Dworu. Najprawdopodobniej powstał on w pierwszej połowie XIX wieku jako centralny obiekt zabudowań folwarcznych i siedziba administratora majątku. W owych czasach Radziejowice były dochodowym gospodarstwem, z cegielnią, kuźnią, młynami i oddanymi w dzierżawę karczmami. Musiał zatem istnieć administrator, który zarządzał tak licznymi przedsięwzięciami. Bryły budynku nie widać jednak na szczegółowym rysunku panoramy Radziejowic autorstwa Jakuba Sokołowskiego z 1820 roku, co sugerowałoby, że budynek powstał później. Najprawdopodobniej Dwór Modrzewiowy miał związki z rodziną Ossolińskich, ponieważ jeszcze w latach 30. XX wieku zwyczajowo nazywano go „Ossolineum”. Kwestia jego datowania i autorstwa pogrążona jest jednak w mrokach dziejów.
Obecnie w Dworze Modrzewiowym mieszczą się pokoje dla gości, a także stworzony z myślą o nich salonik służący kameralnym spotkaniom. Bryła architektoniczna Dworu oraz jego położenie rozbudzają olbrzymie zainteresowanie wśród turystów odwiedzających radziejowicki zespół pałacowo-parkowy.

Default Gallery Type Template

This is the default gallery type template, located in:
/home/info-net/ftp/clean/radziejowice/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.

If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.