Żegnamy Paulinę Sokołowską

Szanowni Państwo,
wczoraj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci Pauliny Sokołowskiej – skrzypaczki od lat zaprzyjaźnionej z Radziejowicami, kobiety pełnej ciepła i radości.

Paulina Sokołowska towarzyszyła Domowi Pracy Twórczej w Radziejowicach nieprzerwanie od 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy wystąpiła podczas IV Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa wspólnie z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus pod batutą Jerzego Maksymiuka Od tego czasu często występowała zarówno na scenie namiotu festiwalowego, jak i Nowego Domu Sztuki. Była też autorką wielu esejów zamieszczanych w katalogach festiwalowych. Na scenie potrafiła nawiązać niezwykłą więź z publicznością. Uwielbiana i podziwiana, wnosiła radość i spontaniczność. Poza sceną – otwarta, pełna dobrej energii – zarażała optymizmem i nadzieją.

Trudno uwierzyć nam w tę stratę. Duch Pauliny i jej wyjątkowa aura na zawsze pozostaną w Radziejowicach. Będziemy o Niej pamiętać. Teraz wspominamy i otulamy modlitwą.

Mimo smutku i żalu, zamieszczamy kolorowe zdjęcia. Paulinę chcemy pamiętać kolorową, w pełnej gamie barw – taka przecież była.