Wywiady z cyklu „Gwiazdy w Pałacu”

Atmosfera Radziejowic od wieków przyciąga ludzi kultury i sztuki. Jest dla nas wielkim zaszczytem, że przyjeżdżają tu nie tylko, aby wypocząć, ale – a może przede wszystkim – pisać, komponować, malować, ćwiczyć. Przez lata Dom Pracy Twórczej zbudował wokół siebie wielką społeczność najwybitniejszych artystów, których wyniki pracy z przyjemnością pokazujemy Państwu podczas koncertów i wystaw, a radziejowicki park stale wzbogaca się o Ich rzeźby i instalacje.
Zwykle w imieniu artysty przemawia Jego sztuka, jednak mając wokół siebie tak znamienite osobowości wielką szkodą byłoby nie oddać Im głosu, aby poznać wszystko to, co za sztuką stoi. Przeprowadziliśmy zatem cykl wywiadów z przyjaciółmi Radziejowic, pt. „Gwiazdy w Pałacu” z artystami, którzy upodobali sobie Radziejowice jako miejsce wyciszenia i inspiracji. Należy przyznać, że plejada radziejowickich gwiazd jest wyjątkowa: znajdziemy w niej Hannę Bakułę, Joannę Szczepkowską, Ewę Wiśniewską, Bohdana Łazukę, Włodka Pawlika, amerykańskiego trębacza jazzowego Gary’ego Guthmana, Profesora Jerzego Bralczyka oraz niezrównanego Jerzego Kisielewskiego. A to tylko zaledwie aperitif osobistości, które zasiadają w radziejowickim panteonie sław. Serdecznie zapraszamy do przeczytania wszystkich fascynujących wywiadów, odsłaniających nie tylko opowieści o Radziejowicach widzianych oczami jego Gości, ale także kulisy pracy twórczej, poglądy na życie, wspomnienia i dalsze plany. Wszystkie rozmowy znajdą Państwo w dziale WYWIADY w głównym menu portalu lub tutaj.

Z artystami rozmawiał Gabriel Michalik – dziennikarz, autor opowiadań i książek, który publikował na łamach m.in „Expressu Wieczornego”, „Życia Warszawy”, „Życia”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” oraz „Tygodnika Powszechnego”.
A już niedługo rozmowy ukażą się w formie książkowej z niezwykłymi ilustracjami Józefa Wilkonia!