Wystawa Jerzy Waldorff-Preyss 1910 – 1999

Portrety rodzinne, obrazy, fotografie, karykatury, kolekcja lasek, rzeczy osobiste oraz antyczne meble złożyły się na wystrój gabinetu Jerzego Waldorffa – stałej wystawy pamiątek po wybitnym krytyku muzycznym, felietoniście, pisarzu, a przede wszystkim wielkiej osobowości polskiej kultury. Został on utworzony staraniem Domu Pracy Twórczej oraz Muzeum Warszawy.

Powiedzieć, że Jerzy Waldorff był związany z Radziejowicami byłoby dużym eufemizmem. Nie tylko tu pracował i odpoczywał przez prawie trzydzieści lat, ale był duszą i sercem tego miejsca. Dzięki Jego współpracy z byłym dyrektorem Domu Pracy Twórczej Bogumiłem Mrówczyńskim zaczęły odbywać się w Radziejowicach stałe koncerty i wystawy, co z czasem zaowocowało corocznym Letnim Festiwalem Jego imienia.

Obejrzenie wystawy można połączyć ze zwiedzaniem galerii prac Józefa Chełmońskiego, do czego gorąco zachęcamy. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00, w weekendy od 10.00 do 17.00. Zwiedzanie rozpoczyna się o każdej pełnej godzinie, w grupach nie większych, niż 25 osób. Szczegóły dotyczące zwiedzania tutaj.