World Orchestra Grzecha Piotrowskiego w Radziejowicach

Od 9 do 13 września w Radziejowicach gościć będzie jedna z najbardziej niezwykłych orkiestr na świecie: World Orchestra Grzecha Piotrowskiego. Pobyt studyjny w Domu Pracy Twórczej będzie przygotowaniem przed koncertami m.in. w Maroko i Republice Zielonego Przylądka. Owocem tego pobytu dla radziejowickiej publiczności będzie specjalny koncert w dniu 12 września 2019 r. o godz. 20.00, na który serdecznie Państwa zapraszamy. 

Grzech Piotrowski o pobycie w Radziejowicach: Artyści związani z World Orchestrą Grzecha Piotrowskiego, w tym Atom String Quartet i Alchemik Orchestra spotkają się na warsztatach z młodymi adeptami sztuki improwizacji. Tegoroczna tematyka to Lindy Hop i jazz przełomu lat 20-40 stych, oraz nowe brzmienia w jazzie czyli projekt „Młoda Polska – Music Experiment”. Te dwa skrajnie odmienne kierunki w jazzie wydają się zwracać największą uwagę młodego pokolenia polskich improwizatorów. Wraca moda na taniec z lat 20-40 (Lindy Hop) a zatem także i muzykę z tego okresu. Równolegle na warszawskiej scenie klubowej pojawiają się  próby połączenia stylistyki fussion i elektroniki lat 80-tych z nu funk. World Orchestra Camp oferuje artystom wykorzystanie w projektach dodatkowo Alchemik Orchestry.

Twórca World Orchestry – Grzech Piotrowski – to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich saksofonistów jazzowych, nagradzany na festiwalu „Jazz nad Odrą”, „Jazz Hoeilaart” w Belgii oraz na festiwalu Dwa Teatry za muzykę do słuchowiska „Saksofon basowy”, możemy go także usłyszeć na płytach Budki Suflera czy Perfectu. Jednak jego wielkim projektem – marzeniem (jak sam podkreśla, od czasów liceum) było stworzenie orkiestry, składającej się z najlepszych solistów na świecie, ponadnarodowej i wielokulturowej, której muzycy wzajemnie się inspirując i improwizując, odnajdują nowe artystyczne przestrzenie. World Orchestra jest właśnie spełnieniem tej pełnej rozmachu wizji. Grzech Piotrowski od 2009 roku podróżuje po świecie, szukając najlepszych muzyków, związanych z niemal wszystkimi gatunkami muzycznymi: muzyką klasyczną, etniczną, jazzem, awangardą, muzyków symfonicznych oraz studyjnych i zapraszając ich do projektu, współpracując z ponad trzystoma artystami ze wszystkich kontynentów.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Informacja ta przesłana zostanie na kilka dni przed koncertem. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Czekamy na Państwa 12 września w Nowym Domu Sztuki. Do zobaczenia.