Wokalne Kursy Mistrzowskie prof. Ryszarda Karczykowskiego

Prof. Ryszard KarczykowskiPROF. RYSZARD KARCZYKOWSKI – ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Gdańsku u Haliny Mickiewiczówny oraz reżyserię muzyczną w Musikhochschule Hanns Eisler w Berlinie. Był solistą kolejno: Teatru Muzycznego w Szczecinie (1965-69), Landestheater w Dessau (1969-74), opery w Lipsku (1974-76), opery w Dreźnie (1977), Covent Garden w Londynie (od 1977), opery we Frankfurcie nad Menem (od 1977), Staatsoper oraz Volksoper w Wiedniu (od 1979), Deutsche Oper w Berlinie (od 1980). Po występie w „Traviacie” Giuseppe Verdiego podczas Festiwalu Aix-au-Provence w 1976 oraz w „Zemście nietoperza” Johanna Straussa pod batutą Zubina Mehty w Covent Garden w 1977 rozpoczęła się jego międzynarodowa kariera.

Koncertował w największych salach Europy, Azji i obu Ameryk wraz z najsławniejszymi śpiewakami: m.in. z Ileaną Cotrubas, Kiri Te Kanawa, Hermannem Preyem, Agnes Baltsa, Sylvią Sass, Placido Domingo. Jest profesorem klasy śpiewu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie, a kursy mistrzowskie prowadzi w wielu krajach Europy i w Azji, zasiada także w jury międzynarodowych konkursów.

W latach 2003-2006 był dyrektorem artystycznym Opery Krakowskiej, od 2006 do 2008 pełnił tę samą funkcję w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Ryszard Karczykowski w 1980 otrzymał prestiżowy tytuł „Kammersänger”, w 1992 tytuł doktora honoris causa London Institute for Applied Research, w 1998 z rąk Prezydenta RP tytuł naukowy profesora sztuk muzycznych. W 2002 został odznaczony Krzyżem Zasługi I Klasy Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, w 2011 roku Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Kurs odbywa się corocznie i przeznaczony jest dla absolwentów wyższych szkół muzycznych z kraju i z zagranicy. W trosce najwyższy komfort pracy i efektywność zajęć bierze w nich udział maksymalnie 12 osób. Kwalifikacja następuje na podstawie przesłanego demo na płycie CD lub DVD.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 46 8577175 lub drogą mailową: impresariat@palacradziejowice.pl

Default Gallery Type Template

This is the default gallery type template, located in:
/home/info-net/ftp/clean/radziejowice/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.

If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.