Wieczór artystyczny z okazji 90. urodzin Józefa Wilkonia

15 lutego 2020 roku w Nowym Domu Sztuki odbył się wieczór artystyczny z okazji 90. urodzin Józefa Wilkonia. Na wydarzenie złożył się benefis artysty połączony z promocją najnowszego albumu z jego pracami „Baby, ach te baby” oraz koncert „Wodecki Jazz” w wykonaniu Piotr Baron Quartet w składzie Piotr Baron (saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, klarnet basowy), Piotr Wyleżoł (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas), Marcin Jahr (perkusja).

Rozmowę z Józefem Wilkoniem poprowadził Jerzy Kisielewski. Ewa Wytrążek, dyrektor Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, odczytała list okolicznościowy skierowany do Jubilata przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. List gratulacyjny Burmistrza Miasta Piaseczno odczytała też Hanna Kułakowska-Michalak – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Bronisław Kledzik, dyrektor wydawnictwa Media Rodzina, którego nakładem ukazał się album „Baby, ach te baby” dzielił się z gośćmi informacjami na temat znakomitej współpracy z Józefem Wilkoniem. Wspomnieniami dzielili się z publicznością obecni na wydarzeniu przyjaciele i współpracownicy Józefa Wilkonia. Opowiadali anegdoty, a nawet śpiewali. Pełen radości i wzruszeń wieczór dopełniła muzyka w znakomitym wykonaniu „Piotr Baron Quartet”. Artyści zagrali utwory z najnowszej płyty „Wodecki Jazz”, zawierającej popularne kompozycje Zbigniewa Wodeckiego w jazzowych aranżacjach Piotra Barona. Koncert został zorganizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca.

Koncert „Wodecki Jazz” w wykonaniu kwartetu Piotra Barona współorganizowano z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego