Wieczór artystyczny upamiętniający wydarzenia Marca 1968

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 17 marca, na wieczór artystyczny upamiętniający wydarzenia Marca 1968.
Podczas wieczoru odbędzie się prezentacja książki Janusza Majcherka i Tomasza Mościckiego Kryptonim „Dziady”. Teatr Narodowy 1967 – 1968 z udziałem autorów oraz Andrzeja Seweryna.
„Dziady” Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka nie mają precedensu w powojennej historii teatru polskiego, stając się nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale przede wszystkim – politycznym. Zdjęcie przez cenzurę spektaklu z afisza stało się bezpośrednią przyczyną zajść Marca 1968 roku. Spektakl Dejmka nie zamyka się bowiem tylko w historii polskiego teatru, ale jest ważnym wydarzeniem w historii Polski w ogóle. Do tej pory w polskiej literaturze nie było monografii, która w tak dokładny sposób przyglądałaby się tamtym wydarzeniom. Książka została uhonorowana nagrodą Warszawskiej Premiery Literackiej ufundowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa.
Wieczór uświetni prezentacja portretu rzeźbiarskiego Kazimierza Dejmka autorstwa Maksymiliana Biskupskiego oraz recital fortepianowy Sabiny Bury.
Serdecznie zapraszamy w sobotę, 17 marca, o godzinie siódmej wieczorem do Nowego Domu Sztuki!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres: rezerwacje@palacradziejowice.pl