Wieczór Ósmy – ostatni festiwalowy wieczór….

Nie napiszemy, że w sobotę zakończył się IX Letni Festiwal im. Waldorffa. Napiszemy, że zmieniały się nastroje muzyczne od podniosłej mszy po jazzowe rytmy.  Zmieniały się instrumenty, soliści i solistki, śpiewaczki i śpiewacy. Na estradzie pojawiali się utytułowani artyści – profesorowie i młode talenty. Zmieniali się dyrygenci, panie i panowie, zmieniała się orkiestry. Zmieniała się wreszcie i pogoda od upałów przez przelotne zachmurzenia po burze i nawałnice.

Nie zmieniało się jedno: publiczność i jej reakcje. Co wieczór namiot festiwalowy, okoliczne ławeczki, krzesła, leżaki, trawniki tłumnie wypełniali festiwalowi bywalcy, Przechadzali się alejkami pomiędzy parkowymi drzewami i wilkoniowymi rzeźbami, popijali kawę w festiwalowej kawiarence, by wreszcie podczas koncertów nagradzać owacjami, niemilknącym aplauzem występujących artystów.

Niezmiennie zaproszeni do Radziejowic artyści powtarzali, że trudno znaleźć podobne miejsce z tak niezwykłą aurą i życzliwą wykonawcom publicznością. A mówiły to osoby, które niejedną stronę świata odwiedziły, w niejednym koncertowym audytorium były oklaskiwane i podziwiane.

Nie napiszemy zatem, że zakończył się festiwal, brzmi bowiem jeszcze echo braw.

Napiszemy zaś: nasi drodzy słuchacze, widzowie, melomani, miłośnicy Radziejowic wyciągajcie szybko swoje kalendarze, notesy, otwierajcie smartfony i notujcie!  Dyktujemy: sobota, 30 czerwca 2018 roku, godzina dziewiąta wieczorem, w Radziejowicach zaczyna się X Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa.

Czekamy….

Dziś jeszcze czekają nas ostatnie dźwięki IX Letniego Festiwalu im. J. Waldorffa. Na festiwalowej scenie pojawi się Karol Radziwonowicz oraz Orkiestra Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

Po koncercie zapraszamy na dziedziniec przed Pałacem, gdzie odbędzie się multimedialna prezentacja przygotowana przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.
Do zobaczenia w Radziejowicach!