Vivaldi – dźwiękowy mówca

W środę, 11 października 2017 roku, o godzinie siódmej wieczorem na scenie Nowego Domu Sztuki będziemy gościć najbardziej znaną polską orkiestrę barokową Arte dei Suonatori. Jej i naszym zarazem gościem tego wieczoru będzie utytułowana flecistka Bolette Roed. Tytuł koncertu mówi nam wszystko o tematyce wieczoru – „Vivaldi – dźwiękowy mówca”, zatem czeka nas niezwykła muzyczna uczta autora „Czterech pór roku” w jakże mistrzowskim wykonaniu.

Orkiestra Arte dei Suonatori jest na międzynarodowej scenie muzycznej najlepiej rozpoznawalną polską orkiestrą barokową. Jej ogromny repertuar to zbiór ponad 600 kompozycji powstałych od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, aż po utwory współcześnie dedykowane orkiestrze. Arte dei Suonatori w swej 20-letniej historii zarejestrowało i wydało 17 płyt na 13 albumach wyróżnionych przez międzynarodową krytykę muzyczną. Arte dei Suonatori ma także na koncie liczne nagrania dla wielu rozgłośni radiowych, m.in. BBC, Radio Duńskie DR, Program 2 PR, Radio SWR, a także rejestracje telewizyjne dla polskich stacji TVP3, TVP Kultura, TVP1. Jednakże istotą działalności orkiestry jest kontakt, wręcz więź z publicznością, słuchaczem żywym i obecnym, stąd jej intensywna działalność w kraju oraz obecność w salach koncertowych w niemal całej Europie i Stanach Zjednoczonych.  Zespół zaproszony został na największe festiwale muzyki dawnej na świecie, reprezentował również Polskę na koncertach otwierających prezydencję Polski w Unii Europejskiej. Orkiestra jest twórcą i stałym gospodarzem całorocznego festiwalu „Muzyka Dawna – Persona Grata”, w ramach którego od 2000 roku organizuje kilka dużych projektów rocznie zapraszając do współpracy największe nazwiska w branży muzyki dawnej z całego świata.

Bolette Roed jest wszechstronną flecistką, wykonującą repertuar od średniowiecza po muzykę XXI wieku. Poszukując nowych sposobów muzycznej wypowiedzi z zapałem angażuje się w projekty z pogranicza muzyki folk, world music, jazzu i muzyki eksperymentalnej. Jako solistka i kameralistka wielokrotnie występowała z orkiestrą Arte dei Suonatori w repertuarze barokowym. Nasza wspólna płyta wydana przez duńską wytwórnię Da Capo zawiera muzykę XVIII-wiecznego dworu duńskiego.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do Radziejowic!