VIII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach

Od wielu lat Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach organizuje Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów. W tym roku przypadnie już jego ósma edycja, która odbędzie się w dniach 18 – 25 sierpnia 2020 roku w Pałacu w Radziejowicach. Kurs przeznaczony jest dla uczniów, studentów i absolwentów szkół oraz wyższych uczelni muzycznych, przede wszystkim objętych przez NIFC programem Promocji Młodych Talentów, którym objęci są szczególnie uzdolnieni polscy pianiści młodego pokolenia. Tradycyjnie jest to także obóz treningowy dla uczestników Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W kursie biorą udział muzycy z całego świata: Azji, Australii, Stanów Zjednoczonych i całej Europy, w tym laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Podczas Międzynarodowego Kursu Mistrzowskiego dla Młodych Pianistów prowadzone są klasy instrumentów współczesnych i historycznych. Młodzi pianiści pracują indywidualnie pod okiem wybitnych artystów i uznanych autorytetów pedagogicznych. Podczas tegorocznej edycji zajęcia prowadzić będą: Ludmil Angelow, Dang Thai Son, Nikolai Demidenko oraz Ewa Pobłocka. W trakcie kursu odbywać będą się również przygotowane specjalnie dla pianistów dodatkowe wykłady, spotkania i seminaria oraz koncerty. Uczestnicy, jak co roku, zagrają na zakończenie dla radziejowickiej publiczności (dokładne terminy koncertów podamy po rozpoczęciu kursu).

Warto podkreślić, że Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów jest nie jest jedynym efektem współpracy Domu Pracy Twórczej z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina.  NIFC jest także partnerem koncertów organizowanych w Radziejowicach w ciągu całego roku, w tym Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące Międzynarodowego Kursu Mistrzowskiego dla Młodych Pianistów w Radziejowicach znajdą Państwo na stronie: www.chopinmasterclass.pl oraz na https://www.facebook.com/events/573356093276991/

Course regulations in English: Regulation_Masterclass_2020