Uroczyste otwarcie wystawy „Jerzy Waldorff-Preyss 1910-1999”

Kolekcja lasek, portrety rodzinne, obrazy, fotografie, karykatury, rzeczy osobiste, antyczne meble złożą się na wystrój gabinetu Jerzego Waldorffa. Zostanie on utworzony staraniem Muzeum Warszawy i Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Tam właśnie, w pałacu w przeszłości należącym do rodów Radziejowskich i Krasińskich, zostanie otwarta stała ekspozycja pamiątek po wybitnym krytyku muzycznym, pisarzu, felietoniście, niezwykłej osobowości świata polskiej kultury.
Jerzy Waldorff przez lata w Radziejowicach, spędzał wiele czasu, miał tam swoje miejsce pracy i wypoczynku. Waldorff zainicjował także w Domu Pracy Twórczej stałą działalność artystyczną: koncerty, wystawy, spektakle, co z czasem zaowocowało Letnim Festiwalem upamiętniającym jego postać. W festiwalu biorą udział wybitni artyści, laureaci konkursów, w tym chopinowskiego, moniuszkowskiego, im. Wieniawskiego, znakomici dyrygenci i renomowane orkiestry. W 2018 roku odbyła się dziesiąta edycja imprezy.
Otwarcie Gabinetu Jerzego Waldorffa nastąpi w sobotę, 1 grudnia br., o godzinie siódmej wieczorem. Zostanie ono poprzedzone wieczorem artystycznym, na który złożą się trzy pasje pisarza: muzyka Karola Szymanowskiego, poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz malarstwo Jacka Malczewskiego. Gabinet będzie tworzył wraz z galerią obrazów Józefa Chełmońskiego dostępną dla zwiedzających stałą ekspozycję Pałacu w Radziejowicach.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Informacja ta przesłana zostanie na kilka dni przed wydarzeniem. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Do zobaczenia w Radziejowicach!