„Toccata C-dur” premiera spektaklu

 Antoni Libera/www.antoni-libera.pl

Serdecznie zapraszamy na niecodzienny spektakl słowno-muzyczny. Na scenie Nowego Domu Sztuki wystąpi Antoni Libera, który odczyta fragmenty swojej noweli „Toccata C-dur”, przy fortepianie towarzyszyć mu będzie Adam Tomaszewski.

Antoni Libera jest  pisarzem, tłumaczem, reżyserem teatralnym, krytykiem literackim, wybitnym badaczem twórczości Samuela Becketta. W 1998 wydał powieść „Madame”, która otrzymała główną nagrodę w konkursie wydawnictwa „Znak”. Powieść została nominowana do nagrody „Nike”. Przetłumaczono ją na ponad 20 języków.

Nowela „Toccata C-dur” pochodzi z tryptyku „Niech się panu darzy” i osnuta jest wokół historii dwóch uczniów szkoły muzycznej przygotowujących się do egzaminu. Literacka analiza kolejnych fragmentów tytułowego utworu Roberta Schumanna zostanie „zilustrowana” przez młodego pianistę Adama Tomaszewskiego.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie!