TEATROTEKA na koniec lata – wieczory z teatrem telewizji.
PROLOG.

TEATROTEKA to projekt realizowany od 2013 roku przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, słynną „Chełmską”, gdzie powstawały najwybitniejsze polskie filmy fabularne. Jest to cykl przedstawień współczesnej polskiej dramaturgii: od komedii i groteski, poprzez dramat obyczajowy po futurystyczne fantazje. Reżyserują młodzi adepci szkół filmowych i teatralnych. W spektaklach biorą udział znani i cenieni aktorzy wielu generacji, a zdjęcia są dziełem czołowych operatorów polskiego kina. Po projekcjach zapraszamy na rozmowę z udziałem twórców spektakli.

Na koniec lata, od 27 do 31 sierpnia przez pięć wieczorów z rzędu przedstawimy pięć spektakli z tego cyklu. W czerwcu rozpoczynamy prologiem.

PROLOG – czwartek, 14 czerwca 2018, godzina ósma wieczorem, Nowy Dom Sztuki
Robert Urbański
Porwać się na życie

reż. Michał Szcześniak

Udział biorą: Agata Kulesza, Andrzej Mastalerz, Iza Kuna, Tomasz Sapryk, Andrzej Konopka.
Współczesna komedia. Skromny strażnik odnajduje po latach swoją miłość z lat szkolnych i zamierza ją porwać… na razie do Płocka. Zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót i zmierzają ku niespodziewanemu zakończeniu.
Sztuka została zdobyła I nagrodę na konkursie ogłoszonym przez ZAIKS i Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie w 2016 r. Spektakl nagrodzony na TEATROTEKA Fest 2018: za tekst, reżyserię, scenografię, muzykę i role aktorskie. Więcej na temat spektaklu tutaj.
Czas projekcji 56 min.

Serdecznie zapraszamy!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.