TEATROTEKA na koniec lata – wieczory z teatrem telewizji (27 – 31 sierpnia 2018).
WIECZÓR TRZECI

TEATROTEKA to projekt realizowany od 2013 roku przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, słynną „Chełmską”, gdzie powstawały najwybitniejsze polskie filmy fabularne. Jest to cykl przedstawień współczesnej polskiej dramaturgii: od komedii i groteski, poprzez dramat obyczajowy po futurystyczne fantazje. Reżyserują młodzi adepci szkół filmowych i teatralnych. W spektaklach biorą udział znani i cenieni aktorzy wielu generacji, a zdjęcia są dziełem czołowych operatorów polskiego kina.
Po projekcjach zapraszamy na rozmowę z udziałem twórców spektakli.

WIECZÓR TRZECI – środa, 29 sierpnia 2018, godzina ósma wieczorem, Nowy Dom Sztuki
Radosław Paczocha
Wizyta

reż. Agnieszka Maskovic

Udział biorą: Dawid Ogrodnik, Krzysztof Stelmaszyk, Jerzy Radziwiłowicz, Ewa Wencel, Wiktoria Gorodeckaja, Paweł Domagała i inni.
Nostalgiczna podróż. Trzydziestolatek, Jurek po kilku latach nieobecności wraca do swego domu rodzinnego. Konfrontuje wspomnienia z rzeczywistością, powraca do spraw dawno zapomnianych, uczuć, które przeminęły, do przeszłości, której nie da się ożywić. Pojawiają się jego rodzice, dawni przyjaciele, charyzmatyczny nauczyciel. Jest to jednak podróż w świat żyjący już tylko w wyobraźni bohatera. A może to tylko sen? Więcej na temat spektaklu tutaj.
Czas projekcji 42 min.

Serdecznie zapraszamy!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.