TEATROTEKA na koniec lata – wieczory z teatrem telewizji (27 – 31 sierpnia 2018).
WIECZÓR PIERWSZY.

TEATROTEKA to projekt realizowany od 2013 roku przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, słynną „Chełmską”, gdzie powstawały najwybitniejsze polskie filmy fabularne. Jest to cykl przedstawień współczesnej polskiej dramaturgii: od komedii i groteski, poprzez dramat obyczajowy po futurystyczne fantazje. Reżyserują młodzi adepci szkół filmowych i teatralnych. W spektaklach biorą udział znani i cenieni aktorzy wielu generacji, a zdjęcia są dziełem czołowych operatorów polskiego kina.
Po projekcjach zapraszamy na rozmowę z udziałem twórców spektakli.

WIECZÓR PIERWSZY – poniedziałek, 27 sierpnia 2018, godzina ósma wieczorem, Nowy Dom Sztuki
Małgorzata Sikorska-Miszczuk
Walizka

reż. Wawrzyniec Kostrzewski

Udział biorą: Adam Ferency, Krzysztof Globisz, Halina Łabonarska, Marta Król, Łukasz Lewandowski.
Utrzymana w onirycznym klimacie historia poszukiwania prawdy o swoich najbliższych przez Fransua Żako, który w jednej z eksponowanych walizek w Muzeum Auschwitz rozpoznaje walizkę swego ojca. Bohater w pamięci odtwarza całe swoje życie i próbuje odczytać je na nowo.
Spektakl wielokrotnie nagradzany m. in. Grand Prix Festiwalu „Dwa teatry” w Sopocie w 2015, Grand Prix TEATROTEKA Fest w 2017, pokazywany na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą. Więcej na temat spektaklu tutaj.
Czas projekcji 67 min.

Serdecznie zapraszamy!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.