TEATROTEKA na koniec lata – wieczory z teatrem telewizji (27 – 31 sierpnia 2018).
WIECZÓR PIĄTY.

TEATROTEKA to projekt realizowany od 2013 roku przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, słynną „Chełmską”, gdzie powstawały najwybitniejsze polskie filmy fabularne. Jest to cykl przedstawień współczesnej polskiej dramaturgii: od komedii i groteski, poprzez dramat obyczajowy po futurystyczne fantazje. Reżyserują młodzi adepci szkół filmowych i teatralnych. W spektaklach biorą udział znani i cenieni aktorzy wielu generacji, a zdjęcia są dziełem czołowych operatorów polskiego kina.
Po projekcjach zapraszamy na rozmowę z udziałem twórców spektakli.

WIECZÓR PIĄTY – piątek, 31 sierpnia 2018, godzina ósma wieczorem, Nowy Dom Sztuki
Szymon Bogacz
Zakład Doświadczalny Solidarność

reż. Adam Sajnuk

Udział biorą: Edyta Olszówka, Jolanta Olszewska, Sławomira Łozińska, Grzegorz Małecki, Dorota Pomykała, Małgorzata Rożniatowska, Bartłomiej Topa, Anna Seniuk, Katarzyna Kwiatkowska, Sonia Bohosiewicz i inni.
Akcja spektaklu zaczyna się podczas strajków sierpniowych 1980 roku. Grażynka, bohaterka sztuki, od września ma zacząć pracę zawodową, na razie musi skrócić wakacje nad morzem i zorganizować podróż do domu. W serii kilkudziesięciu migawkowych scen przechodzimy przez lata stanu wojennego, po transformację i czasy dzisiejsze. Co zostało z tamtych marzeń, jak zmienili się ludzie. Wybór daty prezentacji – 31 sierpnia nie jest dziełem przypadku.
Nagroda za tekst dramatyczny na TEATROTEKA Fest 2017, nagrody także za montaż i scenografię. Więcej na temat spektaklu tutaj. Czas projekcji 89 min.

Serdecznie zapraszamy!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.