TEATROTEKA na koniec lata – wieczory z teatrem telewizji (27 – 31 sierpnia 2018).
WIECZÓR CZWARTY.

TEATROTEKA to projekt realizowany od 2013 roku przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, słynną „Chełmską”, gdzie powstawały najwybitniejsze polskie filmy fabularne. Jest to cykl przedstawień współczesnej polskiej dramaturgii: od komedii i groteski, poprzez dramat obyczajowy po futurystyczne fantazje. Reżyserują młodzi adepci szkół filmowych i teatralnych. W spektaklach biorą udział znani i cenieni aktorzy wielu generacji, a zdjęcia są dziełem czołowych operatorów polskiego kina.
Po projekcjach zapraszamy na rozmowę z udziałem twórców spektakli.

WIECZÓR CZWARTY – czwartek, 29 sierpnia 2018, godzina ósma wieczorem, Nowy Dom Sztuki
Wybór należy do widzów

Spektaklem, który zyskał najwięcej Państwa głosów spośród trzech proponowanych przez nas tytułów jest „Krzywy domek” i właśnie tę sztukę będziemy mieli przyjemność zaprezentować Państwu podczas czwartkowego wieczoru.

Proponujemy trzy tytuły, głosowanie trwa od 14 czerwca do 28 sierpnia podczas wieczorów w Radziejowicach. Można także oddać głos na adres mailowy: teatroteka@palacradziejowice.pl

1. Krzywy domek Anny Wakulik, reż. Anna Wieczur-Bluszcz, udział biorą: Mariusz Bonaszewski, Barbara Wypych, Katarzyna Zawadzka, Krystyna Tkacz i inni.
Spotkanie dwóch sióstr, z których jedna postanowiła zrezygnować z macierzyństwa, druga właśnie przygotowuje się do narodzin dziecka. Dwa światy, dwie postawy, dwaj różni partnerzy obu kobiet. Spektakl nakręcony w jednym (!) długim ujęciu.
Nagrodzony za reżyserię, zdjęcia i scenografię na TEATROTEKA Fest 2017 oraz nagrodą Platynowy Remi w Huston (Worldfest Independant Film Festival) 2018. Więcej na temat spektaklu tutaj. Czas projekcji 76 min.

 

2. Dolce vita Julii Holewińskiej i Kuby Kowalskiego, reż. Lena Frankiewicz, udział biorą: Dawid Ogrodnik, Gabriela Muskała, Jan Frycz, Tomasz Karolak, Roma Gąsiorowska i inni.
Marcello to przeniesiony we współczesność Bohater z Kartoteki Różewicza, jak też z filmu Felliniego. Tak jak oni poszukuje sensu swojej egzystencji otoczony współczesnymi, agresywnymi mediami, wszechobecnym Facebookiem, a z drugiej strony ciężarem tradycji rodzinnej. Wbrew poważnemu tematowi, to współczesna komedia dla widzów dorosłych.
Spektakl nagrodzony za zdjęcia na TEATROTEKA Fest 2017. Więcej na temat spektaklu tutaj. Czas projekcji 65 min.

 

3. Sprawa Rity G. Jolanty Janiczak, reż. Daria Kopiec, udział biorą: Monika Buchowiec, Marcin Czarnik, Izabela Dąbrowska, Mirosław Zbrojewicz i inni.
Historia Rity Gorgonowej, bohaterki najgłośniejszego procesu kryminalnego XX-lecia międzywojennego stanowi pretekst do pytania czy wobec medialnego zainteresowania, tworzenia się w przestrzeni publicznej różnych wersji zdarzeń jest w ogóle możliwe dojście do prawdy. Temat aktualny zarówno w przeszłości, jak i dzisiaj, gdy media odgrywają niepomiernie większą rolę.
Spektakl nagrodzony Grand Prix na TEATROTEKA Fest 2018, nagrodzony także za brawurową realizację, za scenografię i główną rolę kobiecą. Więcej na temat spektaklu tutaj. Czas projekcji 54 min.

Serdecznie zapraszamy!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.