TEATROTEKA – Miss HIV

TEATROTEKA to projekt realizowany od 2013 roku przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, słynną „Chełmską”, gdzie powstawały najwybitniejsze polskie filmy fabularne. Jest to cykl przedstawień współczesnej polskiej dramaturgii: od komedii i groteski, poprzez dramat obyczajowy po futurystyczne fantazje. Reżyserują młodzi adepci szkół filmowych i teatralnych. W spektaklach biorą udział znani i cenieni aktorzy wielu generacji, a zdjęcia są dziełem czołowych operatorów polskiego kina.
Po projekcjach zapraszamy na rozmowę z udziałem twórców spektakli.

Wtorek, 27 listopada 2018, godzina siódma wieczorem, Nowy Dom Sztuki
Maciej Kowalewski
Miss HIV

reż. Krzysztof Czeczot

Udział biorą: Adam Woronowicz, Dorota Kolak, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź i inni.
Miss HIV to sztuka przewrotna, miejscami bolesna, jednak nie pozbawiona ironii i czarnego humoru. Ukazuje problem HIV w sposób niecodzienny i nowatorski, daleki od dydaktyzmu i stereotypowych wyobrażeń. Autor nie ubolewa nad losem swych bohaterek, traktuje je normalnie, pozwala im mówić i być sobą, nawet wtedy, gdy będą czasem śmieszne, cyniczne, czułe albo okrutne wobec siebie. To nie one staną się przedmiotem szyderstwa i drwiny, bo we wszystkim co zrobią, pozostaną ludźmi. Nieludzka jest gra, w której przyszło im wystąpić. Okrutne są prawa telewizyjnego show biznesu, żerującego na nieszczęściu, które zawsze sprzedaje się najlepiej. Więcej na temat spektaklu tutaj.
Czas projekcji 64 min.

Serdecznie zapraszamy!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.