Rozstrzygnięcie Konkursu Plastyczno – Fotograficznego „Cztery Pory Roku – 200 lat Parku w Radziejowicach”

Z wielką satysfakcją chcielibyśmy poinformować o rozstrzygnięciu Konkursu Plastyczno – Fotograficznego „Cztery Pory Roku – 200 lat Parku w Radziejowicach”, który został ogłoszony w ramach obchodu jubileuszu założenia Parku. Organizatorem było Gimnazjum im. Edwarda hr. Krasińskiego wraz z Pałacem w Radziejowicach. 13 grudnia 2017 w Kuźni Domu Pracy Twórczej nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy zgłoszonych prac oraz rozdanie nagród laureatom.

Młodzi artyści (konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz uczestników zajęć w placówkach pozaszkolnych) tworzyli swoje prace na przestrzeni kilku miesięcy, od lutego do października 2017 roku, są one impresjami z różnych pór roku – na wystawie możemy zobaczyć krajobrazy i zimowe i letnie, jak zapisy zmieniającego się parku przefiltrowane przez wrażliwość młodych malarzy i fotografów.

Na konkurs wpłynęło ponad 170 prac malarskich i fotograficznych. Prace oceniane były wieloetapowo. Ostateczną decyzję o wyborze laureatów mieli Elżbieta Charazińska – historyk sztuki, kurator Muzeum Narodowego w Warszawie, autorka i redaktorka wielu publikacji Domu Pracy Twórczej oraz Józef Wilkoń – wybitny malarz, ilustrator i rzeźbiarz, autor dwóch instalacji artystycznych znajdujących się w radziejowickim parku. Zagwarantowali oni wybór prac o najwyższej wartości artystycznej. Należy podkreślić, że wybór był niezwykle trudny, a pojedynek pomiędzy poszczególnymi dziełami zacięty i wyrównany. Pomimo bardzo młodego wieku autorów kompozycje są niezwykle świadome, użycie kolorów kreatywne, a równocześnie przemyślane. Co więcej, wiele prac odchodziło od realistycznego przedstawienia natury, skłaniając się do błyskotliwego nasycenia ekspresją.

Uczestnicy konkursu są uczniami radziejowickiego gimnazjum oraz szkoły podstawowej oraz uczestnikami zajęć w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Radziejowicach, która zorganizowała specjalny plener malarski w radziejowickim parku. Podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: uczniów gimnazjalnych i szkoły podstawowej.

Kategoria plastyczna, szkoła podstawowa:

I nagroda: Szymon Ciastek „Dzika kaczka w szuwarach”

II nagroda: Ola Sujka „Ławeczka nad stawem”

III nagroda: Damian Zagajewski „Spacer wokół gazonu”

Wyróżnienie: Krystian Stusiński „Pałac i Zameczek nad wielkim stawem”

Wyróżnienie: Michalina Kamińska „ARKA nad małym stawem”

Wyróżnienie: Julia Kopyść „Rzeka Pisia w części wschodniej parku – widok zimowy”

Wyróżnienie: Bartosz Smętkowski „Widok na Pałac i Zameczek od strony wielkiego stawu”

Kategoria plastyczna, gimnazjum:

I nagroda: Laura Hys „Stary jesion”

II nagroda: Bartłomiej Rypkowski „Młyn na przepuście”

III nagroda: Joanna Łabanow „Ścieżka w parku wiosną

Wyróżnienie: Oliwia Chechłacz „Widok rzeki z mostu”

Wyróżnienie: Julia Wacławek „Obłoki nad wielkim stawem”

Wyróżnienie Specjalne od Józefa Wikonia: Gabriela Szczepanik

Kategoria fotograficzna:

I nagroda: Laura Hys

Serdecznie zapraszamy na wystawę do Kuźni! Prace uczestników konkursu prezentowane będę do końca 2017 roku.

 

Default Gallery Type Template

This is the default gallery type template, located in:
/home/info-net/ftp/clean/radziejowice/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.

If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.