Recital Marka Brachy

We środę 13 lipca, w ramach Prezentacji Uczestników XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina wystąpił Marek Bracha.

Marek Bracha już jako kilkuletnie dziecko rozpoczął naukę gry na fortepianie pod kierunkiem Marzeny Jasińskiej. W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie fortepianu Teresy Manasterskiej, pod okiem której kontynuował studia pianistyczne w A kademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jest na roku dyplomowym tej uczelni, gdzie pracuje pod kierunkiem Alicji Palety-Bugaj oraz Joanny Ławrynowicz. Od 2008 roku Marek Bracha jest również studentem Kevina Kennera w Royal College of Music w Londynie Wielokrotnie występował w salach koncertowych w Polsce, m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie (koncerty solo i z orkiestrą), Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Ratuszu i „Dworze Artusa” w Toruniu, „Atmie” oraz Teatrze im. Witkacego w Zakopanem. Uczestniczył w festiwalach krajowych i zagranicznych, m.in. dwukrotnie na Musica Mundi Festival w Belgii (2003 i 2004). W 2000 roku reprezentował Polskę na międzynarodowej wystawie „EXPO 2000” w Hannoverze występując z recitalami chopinowskimi. W 2005 roku ponownie wystąpił na „EXPO 2005” w Aichi w Japonii.

Marek Bracha ma w swoim dorobku artystycznym liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych konkursach pianistycznych. Do najważniejszych należą: I nagroda na MBK Gifu Competition w Japonii (2005), II miejsce oraz Nagroda Specjalna „Fundacji Chopin Szymanowski” w postaci recitali w Holandii na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina w Szafarni (2003).