Recital fortepianowy Elżbiety Karaś-Krasztel

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 27 kwietnia, na godzinę siódmą wieczorem na recital profesor Elżbiety Karaś-Krasztel. Koncert będzie promocją płyt Artystki z utworami Fryderyka Chopina i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

„Rozwijająca się od kilku dekad idea wykonawstwa na instrumentach historycznych zainspirowała mnie do nagrania dwóch płyt z muzyką Fryderyka Chopina i Wolfganga Amadeusza Mozarta. Płyta chopinowska zawiera Fantaisie – Impromptu i 12 Walców granych na historycznym fortepianie firmy Erard oraz młodzieńczą Sonatę op. 4, którą nagrałam na instrumencie współczesnym firmy Steinway. Chciałam w ten sposób zestawić dwa, moim zdaniem, interesujące światy chopinowskiego brzmienia.

Płytę z Fantazjami i Sonatami Mozarta nagrałam na instrumencie firmy Broadwood, a więc fortepianie, który swój rozkwit przeżywał za czasów Beethovena. W jego lekkości klawiatury i jasności dźwięku znalazłam idealny klimat dla muzyki Mozarta.

Kwietniowy recital jest pierwszym wydarzeniem promującym obie płyty i nie bez powodu odbędzie się właśnie w Radziejowicach. Tutaj bowiem, jesienią 2018 roku, w sali Nowego Domu Sztuki powstało to nagranie.  Płyty ukażą się w marcu 2019, jestem pomysłodawcą ich programu, autorką omówienia i wydawcą. Na koncercie pojawią się dwa instrumenty: Broadwood i Steinway, a program wieczoru zawierać będzie obszerne fragmenty obu płyt.

Bardzo serdecznie zapraszam!

Elżbieta Karaś – Krasztel”

Prof. dr hab. Elżbieta Karaś-Krasztel – prowadzi klasę fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie. Ma na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia uzyskane m.in. na konkursach w Atenach, Moskwie i Warszawie. Koncertowała w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i Australii. Współpracowała jako solistka z Polską Orkiestrą Kameralną i orkiestrą Sinfonia Varsovia. Dokonała licznych nagrań dla PR i TV, nagrała również płyty z muzyką W.A. Mozarta, F. Chopina oraz nieznanych kompozytorów polskich dla firm APERTO oraz DUX. Artystka jest uznaną interpretatorką utworów Mozarta. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną była wielokrotnie nagradzana w tym Nagrodą Indywidualną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medalem  „Zasłużony Kulturze — Gloria Artis”.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.

Do zobaczenia w Nowym Domu Sztuki Pałacu w Radziejowicach!