Radziejowicka Noc Muzeów

Szanowni Państwo, Dom Pracy Twórczej – Pałac w Radziejowicach zaprasza w sobotę 18 maja b.r. na Międzynarodową Noc Muzeów, mającą w Europie już ponad dwudziestoletnią tradycję.  

Tę pełną atrakcji noc rozpoczynamy o godzinie 20.00 w namiocie festiwalowym recitalem fortepianowym, koncertującego na całym świecie pianisty, Pawła Kowalskiego. Usłyszymy m.in. Mazurki Fryderyka Chopina i Aleksandra Skriabina, Claire de lune i Arabesque no.1 Claude Debussy oraz  Fantazję i fugę organową Jana Sebastiana Bacha.

Punktualnie o godzinie 21.00 otwarte zostaną podwoje galerii obrazów Józefa Chełmońskiego w salach muzealnych Pałacu.

Równolegle w sali koncertowej prof. zw. dr hab. inż. arch. Krzysztof Pawłowski opowiadać będzie o swoim odkryciu – cyrkuladach langwedockich roku tysięcznego i dzielić się będzie refleksjami na temat dotychczas nieznanych źródeł urbanistyki europejskiej. Ten unikalny wykład rozpocznie się również o godzinie 21.00.

Po galerii portretów rzeźbiarskich rozmieszczonych w radziejowickim parku oprowadzać będzie od godziny 21.30 przewodnik Łukasz Janecki.  Zwiedzającym towarzyszyć będzie zespół Brass Federacja, czyli trąbki, puzony, baryton marszowy, perkusja i suzafon, pod kierownictwem artystycznym Piotra Wróbla.

Tych gości, którzy nie zdecydują się na spacer, zapraszamy do nowej sali Katharsis na projekcję filmu z 1996 roku pt. „Jerzy Waldorff na Radziejowicach” w reżyserii Janusza Horodniczego i Krzysztofa Wojciechowskiego – niecodzienna okazja, by posłuchać niezwykłego człowieka, publicysty, krytyka muzycznego i społecznika, a zarazem wieloletniego rezydenta radziejowickiego Domu Pracy Twórczej.

Na finał około godz. 23.00 przed pałacem ponownie zaprezentuje się zespół Brass Federacja. Dla wszystkich gości Międzynarodowej Nocy Muzeów w Radziejowicach pałacowa jadalnia otwarta będzie aż do północy.

Serdecznie zapraszamy!

Prosimy uprzejmie o potwierdzenie udziału w recitalu fortepianowym Pawła Kowalskiego, pisząc na adres mailowy: rezerwacje@palacradziejowice.pl