Rada Programowa Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach

Maciej Aleksandrowicz 

Rzeźbiarz, pedagog, profesor ASP w Warszawie, dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Wykładowca na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Projektowania Przestrzennego. Wieloletni prodziekan Wydziału Rzeźby ASP. Ma dorobku realizację rzeźb monumentalnych m.in. Mauzoleum Bitwy pod Ostrołęką oraz pomnik Żołnierzy Poległych Na Misjach w Warszawie.

 

Piotr Baron

Saksofonista jazzowy, kompozytor, pedagog, publicysta muzyczny. Dyrektor Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. J. Semkowa. Współpracuje z czołowymi artystami z Polski, Europy i USA. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany (m.in. Srebrnym Medalem „Gloria Artis”, „Złotą Odznaką” Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego), od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” w kategorii saksofonu tenorowego i sopranowego.

 

Jarosław Gajewski

Aktor i pedagog. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie oraz jej wieloletni prorektor. Współtworzył Teatr Collegium Nobilium oraz Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych w Warszawie. Aktor teatrów warszawskich: Polskiego i Dramatycznego, obecnie w zespole Teatru Narodowego. Wieloletni zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Polskiego. Odznaczony Brązowym Medalem „Gloria Artis”.

 

Ryszard Jabłoński

Aktor, dr sztuk teatralnych,  absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej  w Łodzi. Występował na deskach wielu teatrów w Polsce, w kilkudziesięciu rolach teatralnych w spektaklach takich reżyserów jak Krystyna Meissner, Marek Okopiński, Kazimierz Braun, Jacek Weksler, Jan Szurmiej, Tadeusz Łomnicki, Jacek Bunsch, Jerzy Gruza czy Andrzej Żuławski. Wykładowca scen współczesnych w Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

 

Ryszard Karczykowski

Polski tenor, pedagog, jeden z najwybitniejszych śpiewaków operowych. Solista m.in. Covent Garden w Londynie i Staatsoper w Wiedniu. Profesor na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie. Był dyrektorem artystycznym Opery Krakowskiej oraz Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi I Klasy Orderu Republiki Federalnej Niemiec oraz Złotym Medalem „Gloria Artis”.