Popiersie Wiesława Ochmana w radziejowickiej galerii rzeźb

Galeria rzeźb radziejowickiego parku wzbogaciła się o kolejne dzieło. Na spacerowiczów spoglądać będzie Wiesław Ochman – jeden z Mistrzów, których ma zaszczyt gościć Dom Pracy Twórczej. Popiersie wykonał nie mniej znamienity artysta, także związany z Radziejowicami, profesor Marian Konieczny. Jego trzy inne dzieła: popiersia prof. Teresy Żylis-Gara, Wojciecha Siemiona oraz własne popiersie-autoportret goszczą w parku już od dawna. Serdecznie zapraszamy!

Wiesław Ochman – jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych, tenor liryczny. Występował na największych scenach operowych i estradach świata, w towarzystwie największych gwiazd operowych, m.in. w mediolańskiej La Scali, Barcelonie, Buenos Aires, Madrycie, Moskwie, Rzymie, Sewilli i Wiedniu, z udziałem najsłynniejszych zespołów, łącznie z Wiener Philharmoniker i Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Herberta von Karajana i Karla Böhma. Prawdziwy człowiek renesansu: odnosi sukcesy także jako malarz, a jego obrazy wystawiane są na wielu wystawach autorskich m.in. w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Prof. Marian Konieczny – polski rzeźbiarz, w latach 1972–1981 rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Autor wielu sławnych pomników, m.in. „Nike Warszawskiej” i „Pomnika Grunwaldzkiego” w Krakowie. Jego dzieła możemy zobaczyć także w Stanach Zjednoczonych oraz Algierze.

Default Gallery Type Template

This is the default gallery type template, located in:
/home/info-net/ftp/clean/radziejowice/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.

If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.