Piotr Baron Quintet – koncert Wodecki Jazz

15.11.2020 r., godz. 19.00 – koncert online

Jeden z najlepszych polskich saksofonistów wystąpi ze swoim kwintetem 15 listopada w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach w ramach nowego cyklu „Radziejowickich Wieczorów Jazzowych”.

Piotr Baron Quintet zaprezentuje koncert „Wodecki Jazz” ze znakomitymi aranżacjami jazzowymi utworów Zbigniewa Wodeckiego. Baczny obserwator radziejowickiego repertuaru dostrzeże, że nie jest to pierwszy koncert „Wodecki Jazz”, który ma miejsce w tym roku. Dzieje się tak,  gdyż jego lutowa odsłona cieszyła się tak dużą popularnością, że część zainteresowanych udziałem widzów nie mogła w nim uczestniczyć. Tym samym organizatorzy postanowili dotrzymać obietnicy powtórnego zaproszenia Piotra Barona, aby w Nowym Domu Sztuki  wszechstronne i ponadczasowe kompozycje Zbigniewa Wodeckiego mogły rozbrzmiewać w jazzowej wersji raz jeszcze.

Piotrowi Baronowi (saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, klarnet basowy) towarzyszyć będzie zespół w składzie:

Łukasz Żyta – perkusja
Maciej Adamczak – kontrabas
Michał Tokaj – fortepian
Robert Majewski – trąbka, flugelhorn

Względy sanitarne uniemożliwiają uczestnictwo publiczności w wydarzeniu, stąd kierując się chęcią dotarcia do możliwie jak najszerszej publiczności, koncert dostępny będzie nieodpłatnie w formie online. Transmisja z wydarzenia odbędzie się na naszym kanale na Youtube oraz na profilu Pałacu w Radziejowicach na Facebooku.

Patronat medialny: