PIEŚŃ EUROPEJSKA – Justyna Reczeniedi i Scena Młodych Talentów

W niedzielę, 17 września 2017, na scenie Nowego Domu Sztuki radziejowickiego pałacu będziemy gościć utytułowaną sopranistkę – Justynę Reczeniedi wraz  ze Sceną Młodych Talentów, do której zaprasza ona młodych adeptów sztuki wokalnej. Przy fortepianie zasiądzie Małgorzata Piszek z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Podczas koncertu w ramach  wspomnianej Sceny Młodych Talentów zaprezentują się: Marta Mika – mezzosopran oraz Maciej Ufniak – tenor.

Justyna Reczeniedi  to utytułowana śpiewaczka /sopran liryczno-koloraturowy/, a także skrzypaczka, polonistka, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki /Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy/, ostatnia uczennica legendarnej Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy”. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie prof. Zdzisławy Donat. Jest laureatką konkursów wokalnych: we Włoszech/ Basciano/, Austrii /Wiedeń/ i Polsce /Busko Zdrój, Kraków/. Od 2004 r. związana jako solistka z Warszawską Operą Kameralną. Współpracowała z Teatrem Wielkim – Operą Narodową. Nagrała 11 płyt solowych i jest autorką trzech książek /m.in. biografii swojej maestry oraz tenora Stanisława Gruszczyńskiego/.

Małgorzata Piszek – znakomita pianistka, kompozytor i aranżer. Od 1988 r. pracuje w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu. Współpracowała z Operą Śląską, Warszawską Operą Kameralną, Operą Wrocławską, Teatrem na Woli i Akademią Teatralną w Warszawie. Współtworzy projekty artystyczne z wieloma wybitnymi śpiewakami i instrumentalistami.

Marta Mika – mezzosopran, urodzona w Częstochowie, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Józefa Żebrowskiego w klasie fortepianu i rytmiki. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappe, a od 2015 r. członkiem projektu „Program Kształcenia Młodych Talentów” w Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim w Warszawie.

Maciej Ufniak – tenor, urodzony w Wałbrzychu, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w klasie prof. Ewy Iżykowskiej. Laureat VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki – Nagroda Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu dla najlepszego polskiego tenora. Współpracował z Operą Wrocławską, Filharmonią Gorzowską, Operą w Weimarze, Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

W programie koncertu usłyszymy m.in. pieśni Mozarta, Schuberta, Schumanna, Brahmsa, Dvoraka, Berlioza, Griega, Chopina, Moniuszki, Czajkowskiego, Karłowicza, Straussa, Szymanowskiego.

Koncert będzie miał charakter charytatywny – pomoc dla cierpiącego na autyzm Jakuba Piszka.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia w Radziejowicach o godzinie siódmej wieczorem.