Nowy system oświetlenia Nowego Domu Sztuki gotowy!

Z radością informujemy, że Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Kultury zrealizował modernizację oświetlenia roboczego, ekspozycyjnego oraz koncertowego zainstalowanego w budynku Nowego Domu Sztuki.

W ramach zadania zainstalowano:

– 27 szt. nowych lamp ekspozycyjnych z regulowanym odcięciem wiązki światła i zmienną intensywnością poziomu oświetlania. Zastosowany system przesłon kadrujących umożliwia bardzo dokładne prowadzenie konturów oświetlanych dzieł sztuki oraz ich zmianę w przypadku wymiany ekspozycji. Oświetlenie ma temperaturę barwową ok. 2700K i jest w pełni cyfrowo regulowane poprzez system sterujący i komputer PC. Tego rodzaju oświetlenie zainstalowano w obydwu salach Nowego Domu Sztuki oraz w hallu,

– 18 szt. nowych liniowych lamp roboczych nawiązujących stylem do postindustrialnego wystroju budynku. Zamontowano lampy LED o temperaturze barwowej ok. 2700K z płynnie regulowaną jasnością oświetlania w pełni sterowane cyfrowo,

– 10 szt. ruchomych głowic wyposażonych w precyzyjny zmotoryzowany zoom i źródła światła LED COB RGBW, dający możliwość uzyskania różnych kolorów oświetlenia z regulację poziomu intensywności od 0 do 100% i współczynniku oddawania barw na poziomie 80 CRI,

– 18 szt. reflektorów typu „wash” uwypuklających walory architektoniczne pomieszczeń. Lampy, z możliwością zmiany kierunków osi świecenia, nadają wyjątkowy klimat oświetlanych obydwu sal budynku Nowego Domu Sztuki, mają pełną regulację jasności świecenia sterowaną cyfrowo oraz nie emitują promieniowania UV.

– system sterowania oświetleniem budynku Nowego Domu Sztuki, w skład którego wchodzą: komputer zarządzający PC, trzy spersonalizowane 10 calowe dotykowe panele sterujące umieszczone w hallu i obydwu salach budynku oraz zasilacze, drivery, okablowanie, sterowniki oraz pozostałe komponenty sterujące.

Całość systemu oparto na energooszczędnej technologii LED, dostosowano system zasilania i wdrożono pełne bezprzewodowe sterowanie. Oświetlenie wykorzystano już w kilku wydarzeniach artystycznych i w pełni zdaje egzamin podczas koncertów online.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że poprzez realizację tego zadania możemy nadać wyjątkową oprawę wydarzeniom kulturalnym organizowanym przez naszą instytucję a także jesteśmy dumni, że prócz wysokiego poziomu artystycznego organizowanych wydarzeń, wprowadzamy na nowy, wysoki poziom ich oprawę techniczną.

Mamy nadzieję, że uwarunkowania podyktowane pandemią COVID-19 w niedługim czasie ulegną zmianie i pozwolą na osobiste wizyty Państwa w budynku Nowego Domu Sztuki podczas wydarzeń kulturalnych. Z dumą  wtedy będziemy prezentować możliwości nowego systemu oświetlenia, ale póki co zapraszamy na koncerty online, gdzie nasze oświetlenie już prezentuje swoje możliwości. 

Default Gallery Type Template

This is the default gallery type template, located in:
/home/info-net/ftp/clean/radziejowice/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.

If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.