Na jedwabnym szlaku …

W sobotę, 5 maja 2018, o godzinie ósmej wieczorem zapraszamy na niezwykły koncert chóru dziecięcego „Izumi” z Tokio pt. „Na jedwabnym szlaku” pod kierownictwem artystycznym Marii Pomianowskiej. Usłyszymy pieśni ludowe z różnych regionów Japonii oraz innych krajów Azji: Chin, Mongolii, Korei, Indii. Dodatkową ciekawostką będą ludowe piosenki polskie i rosyjskie przefiltrowane przez estetykę Kraju Kwitnącej Wiśni.

Założycielem chóru jest Toshio Koizumi, który w 1976 roku stworzył placówkę edukacyjną w Tokio: przedszkole „Izumi”. Od początku swej działalności stosuje oryginalne metody wychowawcze. Ich głównym celem jest edukacja poprzez zabawę. Dzieciom stwarza się optymalną szansę kontaktu z rzeczywistym światem i przetwarzanie tych informacji na język muzyki. Efektem tej metody jest dynamiczny rozwój słuchu i poczucia rytmu u małych dzieci, a co za tym idzie kształcenie nie tylko profesjonalnych muzyków, ale przede wszystkim pokolenia dobrze słyszącej i wysoko wykształconej publiczności muzycznej. Działalność przedszkola cieszy się duża popularnością w Japonii. Chór występuje w programach radiowych i telewizyjnych, koncertuje, wygrywa liczne konkursy. W 2003 r. otrzymał specjalną nagrodę japońskiego Towarzystwa Upowszechniania Muzyki za wybitne osiągnięcia edukacyjne.

Od 2000 roku chór współpracuje z dr hab. Marią Pomianowską – multiinstrumentalistką, wokalistką, kompozytorką i pedagogiem, profesorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Stworzyła ona specjalnie dla chóru program „Suita Jedwabnego szlaku”, który jest efektem jej badań nad muzyką Azji podczas podróży do Indii, Chin, Korei i na Bliski Wschód. Przez kilka lat mieszkała w Japonii, gdzie prowadziła szereg programów dla japońskiej telewizji, pisała muzykę do filmów oraz występowała na dworze cesarza.

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 5 maja 2018, o godzinie ósmej wieczorem do Nowego Domu Sztuki.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.