Modernizacja oświetlenia Nowego Domu Sztuki

Z wielką przyjemnością informujemy, że Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach pozyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Kultury na realizację modernizacji oświetlenia roboczego, ekspozycyjnego oraz koncertowego zainstalowanego w budynku Nowego Domu Sztuki.

W ramach zadania zainstalowane zostaną nowe lampy ekspozycyjne, które umożliwią precyzyjne oświetlenie zgromadzonych w budynku dzieł sztuki, zamontowane zostaną nowe lampy robocze, nawiązujące stylem do postindustrialnego wystroju sal. W planach jest także montaż lamp typu „wash” uwypuklających walory architektoniczne sal oraz pojawią się ruchome głowice estradowe, które zapewnią oświetlenie koncertów i wydarzeń kulturalnych odbywających się w budynku Nowego Domu Sztuki.

Całość systemu oparta będzie na energooszczędnej technologii LED, przebudowany zostanie również system sterowania oświetleniem i będzie on w pełni sterowany komputerowo.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy w ten sposób uprzyjemnić Państwu możliwość uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez naszą instytucję a także jesteśmy dumni, że prócz wysokiego poziomu artystycznego organizowanych wydarzeń, wprowadzamy na nowy, wysoki poziom ich oprawę techniczną.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o prowadzonych pracach.

 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.