Mistrzowskie warsztaty Andrzeja Seweryna edycja V – Wyspiański

Podczas tegorocznej, piątej już, edycji warsztatów, w roku obchodów Stulecia Niepodległości Polski materiałem do pracy młodych aktorów pod okiem Mistrza staną się teksty dramatów najważniejszego pisarza XX wieku Stanisława Wyspiańskiego. Wizja polskiego narodu, jego siły i słabości, dążeń do wyzwolenia z niewoli politycznej i marazmu duchowego, a także koncepcja sztuki jako jednej z dróg do wolności zawarte w trzech największych dramatach pisarza: „Wyzwoleniu”, „Nocy listopadowej” i „Weselu” złoży się na scenariusz plenerowego pokazu końcowego.
W pracy warsztatowej Andrzej Seweryn koncentruje się przede wszystkim na analizie treści dramatu, który jest podstawowym źródłem wiedzy artysty na temat świata stworzonego przez autora, i którego zrozumienie jest fundamentalne dla budowania przedstawienia teatralnego. Podczas kursu uczestnicy szlifują również sztukę mówienia monologu, a także prowadzenia dialogu poprzez budowanie wrażliwości na partnera scenicznego.
Autorem scenariusza pokazu oraz wykładowcą, którego zajęcia teoretyczne uzupełnią program kursu jest historyk teatru, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Warszawie im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – Janusz Majcherek.

Młodzi adepci sztuki teatralnej będą gościć w Pałacu w Radziejowicach w dniach 16 – 25 sierpnia 2018 r., Warsztaty tradycyjnie zakończą się widowiskiem plenerowym zaplanowanym tym razem na dzień 24 sierpnia na godzinę ósmą wieczorem, na które to serdecznie Państwa zapraszamy.