Łukasz Krupiński

Łukasz KrupińskiUrodził się w 1992 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Jest absolwentem OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu dr Joanny Ławrynowicz. Obecnie studiuje na I roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie u prof. Alicji Palety-Bugaj oraz dr Konrada Skolarskiego.
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. I nagroda oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Mińsku na Białorusi (2011), III nagroda na 44 Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2012), Grand Prix oraz dwie nagrody specjalne na II Syberyjskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Tomsku (2013), I nagroda na Konkursie o Stypendium Yamaha Music Foundation of Europe Scholarschip (2014) oraz II nagroda na 46 Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz I nagroda na 15 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Chopin-Gesellschaft Hannover (2015).
Dwukrotny laureat Fundacji Pro Polonia (2013, 2014) oraz Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości (2013, 2014).
Łukasz Krupiński brał udział w wielu międzynarodowych kursach pianistycznych pod kierunkiem m.in.: Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Anny Malikovej, Michaiła Woskriesienskiego, Choong Mo-Kanga, Arie Vardi’ego oraz Stephena Kovacevicha. Koncertował w Polsce, na Białorusi, Litwie, w Belgii, Norwegii, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chinach i Australii.