Letni Festiwal interdyscyplinarnie

Za nami drugi festiwalowy wieczór, tym razem muzyczno-malarski. Na scenie Nowego Domu Sztuki zagrał zespół Multi Trio, czyli dwa pokolenia tej samej rodziny: wybitna pianistka Ewa Pobłocka wraz z córkami, Ewą i Marią Leszczyńskimi. Odbyło się także otwarcie wystawy obrazów znanego malarza i grafika Franciszka Maśluszczaka.

Wieczór poprowadził gospodarz wszystkich koncertów, pan Jerzy Kisielewski. Słowo wstępne do wystawy Franciszka Maśluszczaka wygłosił prof. Jerzy Bralczyk. Podkreślił symbolikę obrazów malarza, która być może na pierwszy rzut oka nie jest oczywista. Zwrócił uwagę na delikatność i wyjątkową empatię bijącą z płócien. Tak jak głosi tytuł wieczoru: „Kameralny”, jest to sztuka intymna i odwołująca się raczej do emocjonalności, niż intelektu.

Następnie sceną zawładnęły trzy kobiety: Ewa Pobłocka oraz Ewa i Maria Leszczyńskie. Trudno o bardziej intymną atmosferę, niż ta, którą tworzą matka z córkami. Wyczuwała się niesamowite zaufanie pomiędzy artystkami oraz komfort, jaki wynika ze wsparcia na scenie. Warto zaznaczyć, że Ewa i Maria Leszczyńskie to multiinstrumentalistki. Ewa Leszczyńska z niebywałą gracją nie tylko wykonywała pieśni, ale także zasiadła przy fortepianie. Podobnie jej młodsza siostra: Maria Leszczyńska zachwyciła grą nie tylko na fortepianie, ale także na wiolonczeli. Było widać, że mama, Maestra Ewa Pobłocka, nie chce przyćmić córek i oddaje scenę córkom, aby to one mogły zabłysnąć. Koncert ujął słuchaczy i został nagrodzony rzęsistymi oklaskami.

Doskonałym komentarzem do muzyki stały się obrazy Franciszka Maśluszczaka. Osoby, które nie mogły być na wernisażu zapraszamy na wystawę przez cały czas trwania festiwalu. Wyjątkowym komentarzem do wystawy jest katalog festiwalowy z esejem ks. prof. Jarosława Stosia oraz zdjęciami obrazów.

Default Gallery Type Template

This is the default gallery type template, located in:
/home/info-net/ftp/clean/radziejowice/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.

If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.