Kursy mistrzowskie młodych wirtuozów

Przez dziewięć kolejnych dni w Radziejowicach dwudziestu sześciu młodych muzyków, miało zajęcia z wybitnymi, światowej sławy pedagogami. Podczas zajęć i recitali, artyści mieli możliwość czerpać wiedzę i inspiracje z doświadczenia mistrzów.

Na zakończenie kursów w sobotni wieczór w sali Nowego Domu Sztuki odbył się koncert finałowy w którym zaprezentowali się zarówno profesorowie jak i studenci. Na wstępie wystąpili uczestnicy X. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie: Katarzyna Stasiewicz, Jan Lewandowski oraz Maciej Kułakowski prezentując utwory obowiązkowe konkursu. Następnie na scenie pojawiła się orkiestra smyczkowa Chain Ensemble składająca się z dwudziestu sześciu artystów biorących udział w warsztatach. Orkiestra, pod batutą prof. Andrzeja Bauera, wykonała utwory współczesnych kompozytorów.

Koncert spotkał się z ogromnym uznaniem publiczności, która podziękowała wykonawcom gromkimi brawami. Wspaniały występ jest dowodem na to, że kursy mistrzowskie w znaczący sposób podnoszą umiejętności młodych artystów i są nieodzownym elementem edukacji artystycznej.
Repertuar koncertu, z uwagi na obecność w nim utworów kompozytorów współczesnych, nie należał do najłatwiejszych w odbiorze i przeznaczony był dla wprawionej publiczności jaką okazała się publiczność radziejowicka.