Kurs mistrzowski techniki i interpretacji wokalnej prof. Teresy Żylis – Gara

Prof. Teresa Żylis - Gara. Foto: M. Miczulski

PROF. TERESA ŻYLIS-GARA – ukończyła Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie Olgi Olginy. Wygrana na Międzynarodowym Konkursie w Monachium w 1960 roku otworzyła Jej drzwi do kariery w Niemczech. Przełomem okazała się jednak rola Donny Elviry w „Don Giovannim” Wolfganga Amadeusa Mozarta w 1966 roku w Paryżu, dzięki której o Teresie Żylis-Garze dowiedział się cały świat. W 1968 występowała na Festiwalu Mozartowskim pod batutą Herberta von Karajana.
W tym samym roku zadebiutowała w roli Violetty w Traviacie Giuseppe Verdiego w Covent Garden w Londynie, a także została zaproszona do opery w San Francisco do wykonania roli Donny Elviry. Jeszcze w tym samym roku wystąpiła w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, z którą to sceną była najdłużej związana (16 sezonów). Bliska współpraca łączyła ją także z teatrami operowymi w Berlinie, Hamburgu i Monachium oraz mediolańską La Scala, londyńskim Covent Garden i Wiener Staatsoper. Jej partnerami na scenie byli najwięksi artyści scen operowych, jak Carlo Bergonzi, José Carreras, Franco Corelli, Fiorenza Cossotto, Placido Domingo, Mikołaj Giaurow, Sherrill Milnes, Luciano Pavarotti, Rugiero Raimondi, Jon Vickers, Ingvar Wixell. Teresa Żylis-Gara jest znana jako wielka popularyzatorka twórczości Karola Szymanowskiego. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki I stopnia oraz Nagrodę Prezesa Rady Ministrów I stopnia, a także tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Odbywający się co roku kurs mistrzowski jest niepowtarzalną okazją do spotkania mistrz-uczeń opartą na całkowicie indywidualnych relacjach. Program obejmuje codzienne ćwiczenia z prof. Żylis Gara wraz z pianistą-korepetytorem, a w razie potrzeby może być także rozszerzony o lekcje techniki wokalnej. Kwalifikacje odbywają się na podstawie indywidualnych przesłuchań: prezentacji maksymalnie trzydziestominutowego repertuaru wybranego przez kandydata.
Producentem kursów jest Pan Marek Miczulski – „VOX HUMANA”. W celu uzyskania wszelkich informacji na temat kursów prosimy o bezpośredni kontakt z Panem Miczulskim: tel. 608 311 575 lub e-mail: marekmmc@hoga.pl

Default Gallery Type Template

This is the default gallery type template, located in:
/home/info-net/ftp/clean/radziejowice/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.

If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.