Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach

NIFC Radziejowice 2015 Do wielkich tegorocznych wydarzeń artystycznych w radziejowickim pałacu zaliczyć należy pianistyczny kurs mistrzowski prowadzony przez światowej sławy artystów: Dang Thai Sona, Kevina Kennera oraz Tobiasa Kocha.
Zorganizowany w sierpniu przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Pałac w Radziejowicach kurs przeznaczony był dla wybitnych polskich pianistów, uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz młodych artystów objętych przez NIFC Programem Promocji Młodych Talentów.
Należy przypomnieć, że Dang Thai Son jest jednym z najwybitniejszych muzyków naszych czasów, laureatem I nagrody na Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 1980 r. Kevinn Kenner – amerykański pianista, laureat wielu międzynarodowych konkursów, w tym II nagrody na Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 1990 r. Tobias Koch – niemiecki pianista, jeden z najwszechstronniejszych i najwybitniejszych muzyków swojej generacji. Uważany za jednego z najlepszych interpretatorów muzyki Fryderyka Chopina na instrumentach z epoki kompozytora.
Kurs mistrzowski w Radziejowicach trwał od 10 do 21 sierpnia a zakończył się koncertem uczestników. Uczestników Kursu można było również usłyszeć w nocnych koncertach organizowanych w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Chopin i jego Europa w Bazylice św. Krzyża w Warszawie.