Kurs Mistrzowski Arte dei Suonatori Masterclasses

Ostatnim akordem Kursu Mistrzowskiego Arte dei Suonatori Masterclasses był sobotni koncert, podczas którego usłyszeliśmy dzieła mistrzów baroku w wykonaniu kursantów oraz wykładowców warsztatów.

Arte dei Suonatori Masterclasses to warsztaty dające możliwość poszerzania umiejętności i wiedzy w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Adresowane są zarówno do osób zajmujących się wykonawstwem na historycznych instrumentach, jak i do tych, którzy kompetencje gry na instrumentach współczesnych chcą wzbogacić o historyczne praktyki wykonawcze. Wykładowcy to doświadczeni muzycy i profesorowie współpracujący z orkiestrą Arte dei Suonatori jako kameraliści i soliści.

Aureliusz Goliński (klasa skrzypiec i altówki) – Lider Arte dei Suonatori, prowadzi klasy skrzypiec barokowych i kameralistyki w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze, a także podczas kursów w Pekinie i Tallinnie.

Ewa Golińska (klasa skrzypiec i altówki) – Jest współtwórcą Arte dei Suonatori. Od wielu lat koncentruje swoją działalność koncertową na zespole grając zarówno na skrzypcach jak i altówce w orkiestrze, solo i kameralnie.

Bolette Roed (klasa fletu prostego) – wirtuoz fletu prostego, solistka Arte dei Suonatori, prowadzi klasę fletu prostego w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze oraz jest szefem Departamentu Muzyki Dawnej tej uczelni.

Reiko Ichise (klasa violi d gamba) – kameralistka, członkini zespołów i solistka współpracująca z wieloma znakomitymi dyrygentami i orkiestrami (m.in. English Baroque Soloists, English Chamber Orchestra, Academy of Ancient Music, Gabrieli Consort & Players). Wieloletnia członkini zespołu Fretwork okrzykniętego przez krytyków „najlepszym consortem viol na Ziemi”. Prowadzi klasę violi da gamba w Royal College of Music w Londynie.

Tomasz Pokrzywiński (klasa wiolonczeli) – pierwszy wiolonczelista Arte dei Suonatori, regularnie zapraszany do współpracy jako koncertmistrz przez renomowane europejskie orkiestry barokowe (m.in. Academy of Ancient Music, Holland Baroque Society).
Wszystkie szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej www.artedeisuonatori.pl/masterclasses  oraz www.facebook.com/adsmasterclasses