Koncert Wielkosobotni

Serdecznie zapraszamy na tradycyjny, radziejowicki koncert wielkosobotni połączony ze święceniem pokarmów, który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 12.00 w Nowym Domu Sztuki.

Co roku spotykamy się w Radziejowicach, aby artystycznie przeżyć ten szczególny duchowo czas. Tym razem znany i uwielbiany zespół barokowy Arte dei Suonatori połączy siły z sopranistką Marzeną Michałowską. Usłyszymy „Stabat Mater” włoskiego kompozytora epoki klasycyzmu i rokoko Luigi Boccheriniego (1743-1805). Tradycyjnie odbędzie się także święcenie pokarmów.

Marzena Michałowska ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego prof. Grażyny Flicińskiej-Panfil w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 2006 roku jest wykładowcą na Wydziale Wokalnym tejże uczelni. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła między innymi u Heleny Łazarskiej, Ryszarda Karczykowskiego, Poppy Holden, Jadwigi Rappe i Christiane Hampe. Od wielu lat koncertuje w Polsce i poza jej granicami jako gość licznych międzynarodowych festiwali muzycznych. W 2005 roku zadebiutowała na deskach berlińskiej Komische Oper w partii Donny Anny w operze Don Giovanni W. A. Mozarta. (…) Jest laureatką II Nagrody (pierwszej nie przyznano) oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie arii J.S. Bacha w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju (2002). Otrzymała także Wyróżnienie i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego podczas Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (2003). W maju 2006 roku zdobyła III Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable (Słowacja). W dorobku fonograficznym ma 14 albumów płytowych, w tym nagrania dla Polskiego Radia. W 2008 roku płyta „Musica Sacromontana” z jej udziałem otrzymała statuetkę Fryderyka – prestiżową nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego (za facebook.com/michalowska.marzena).

Arte dei Suonatori jest na międzynarodowej scenie muzycznej najlepiej rozpoznawalną polską orkiestrą barokową. Ogromny repertuar tego zespołu to zbiór około 700 kompozycji, obejmujący dzieła powstałe od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, a także utwory napisane współcześnie i jemu dedykowane. Istotą działalności orkiestry jest jednak przede wszystkim bezpośredni kontakt z publicznością – bliska więź ze słuchaczem żywym, obecnym podczas występów; stąd intensywna działalność koncertowa Arte dei Suonatori w kraju oraz obecność w salach niemal całej Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Zespół był zapraszany na największe festiwale muzyki dawnej, odbywające się na świecie. Reprezentował również Polskę na koncertach otwierających prezydencję Polski w Unii Europejskiej. Arte dei Suonatori jest twórcą i stałym gospodarzem całorocznego festiwalu „Muzyka Dawna – Persona Grata”, w ramach którego od 1999 roku przedstawia kilka dużych projektów, zapraszając do współpracy – z różnych stron świata – instrumentalistów i wokalistów należących do grona najwybitniejszych wykonawców muzyki dawnej.

Corocznie radziejowickie koncerty sprzyjają nie tylko głębokiemu duchowo, ale także artystycznie przeżywaniu tych wyjątkowych świąt. Serdecznie zapraszamy w Wielką Sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 12.00 do Nowego Domu Sztuki!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. Ze względu na ich ograniczoną liczbę o przyjęciu rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi, na kilka dni przed wydarzeniem, otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.