Koncert Wielkosobotni

KoncJan Nowicki, AKPA, foto J. Kurnikowski erty Wielkosobotnie w Radziejowicach to już tradycja. Co roku spotkamy się z Państwem w Nowym Domu Sztuki, aby przy okazji poświęcenia pokarmów, artystycznie przeżyć, tak szczególny duchowo czas. W tym roku także dołożymy wszelkich starań, aby radziejowicki Koncert Wielkosobotni stał się dla Państwa szczególnym wydarzeniem, które stanie się zaproszeniem do rozmowy i refleksji nad charakterem Świąt Wielkanocnych.

W sobotę 15 kwietnia na godzinę dwunastą zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie – „Droga krzyżowa – muzyczne obrazy i impresje”. Widowisko ma charakter misterium muzyczno-poetyckiego, jego unikatowość zaś stanowi specjalnie skomponowana przez Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego muzyka inspirowana filozoficznym tekstem ks. Jana Twardowskiego.Marek Stryszowski

Koncert, jaki będzie miał miejsce w radziejowickiej scenerii miał swoją premierę 13 kwietnia 2001 roku w podziemnej kaplicy Św. Kingi w zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. Po tej dacie był wielokrotnie prezentowany publiczności, zarówno w kraju jak i za granicą. „Droga krzyżowa – muzyczne obrazy i impresje” była prezentowana podczas wizyty Ojca Świętego na Ukrainie w 2001 roku, a także na specjalne zaproszenie organizatorów pielgrzymki w Sztokholmie, Londynie, Sewilli, Chicago.

Podczas Koncertu Wielkosobotniego wystąpi zespół De Profundis, którego trzon stanowią: Cezary Chmiel (instrumenty klawiszowe), Marek Stryszowski (śpiew, saksofony, Electronic Wind Instrument), Tomek Kudyk (trąbka). Narratorem widowiska będzie zaś Jan Nowicki.

 

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo, dziękujemy za tak duże zainteresowanie organizowanymi przez nas wydarzeniami. Niestety, limit dostępnych miejsc na Koncert Wielkosobotni został już wyczerpany. Prosimy nie przysyłać już maili z prośbą o rezerwację. Zapraszamy na kolejne koncerty, których kalendarium dostępne jest tutaj.