Koncert Wielkosobotni z udziałem Grażyny Auguścik i Marii Pomianowskiej z zespołem staropolskich fideli kolanowych

Koncerty Wielkosobotnie w Radziejowicach to już tradycja. Co roku spotkamy się z Państwem w Nowym Domu Sztuki, aby przy okazji poświęcenia pokarmów, artystycznie przeżyć, tak szczególny duchowo czas. W tym roku także dołożymy wszelkich starań, aby radziejowicki Koncert Wielkosobotni stał się dla Państwa szczególnym wydarzeniem, które stanie się zaproszeniem do rozmowy i refleksji nad charakterem Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy serdecznie do Nowego Domu Sztuki w sobotę, 31 marca 2018, na godzinę dwunastą w południe na koncert z udziałem Grażyny Auguścik oraz Marii Pomianowskiej z zespołem staropolskich fideli kolanowych.

Wspaniały aksamitny i uspokajający głos jednej z czołowych gwiazd jazzu Grażyny Auguścik splecie się w tym niezwykle refleksyjnym programie z „białym głosem” Marii Pomianowskiej i członkiń jej zespołu grającego na zrekonstruowanych staropolskich fidelach kolanowych.

Jest to pierwsze wykonanie programu pasyjnego przez tak niezwykły skład wokalno-instrumentalny.

Maria Pomianowska, badaczka i znawczyni kultury ludowej i tradycyjnej dotarła do najdawniejszych pieśni związanych z okresem Wielkiego Postu. Pieśni, które były śpiewane w dawnych czasach w oddalonych od głównych skupisk ludzkich enklawach, zachowały dzięki temu swój świeży niepowtarzalny oryginalny charakter. Możemy teraz, w dobie rewolucji technologicznych, powrócić do korzeni naszej kultury i przenieść się do czasów bardzo archaicznych i przypomnieć sobie utwory, dawniej przekazywane tylko w tradycji ustnej, śpiewane na ziemiach polskich w okresie wielkanocnym. Unikalnego kolorytu spotkania dodają improwizacje i jazzowo-staropolskie muzyczne konwersacje .

Skład zespołu:

– Grażyna Auguścik – śpiew
– Maria Pomianowska – śpiew, fidele, kolanowe, opracowanie utworów
– Karolina Matuszkiewicz – śpiew fidele kolanowe
– Iwona Rapacz – śpiew, fidele kolanowe
– Aleksandra Kauf – śpiew, fidlele kolanowe
– Wojciech Lubertowicz – duduk, instrumenty perkusyjne

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!