Koncert operowy, prezentacja książki „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”

Serdecznie zapraszamy w piątek, 27 kwietnia 2018, o godzinie siódmej wieczorem na wyjątkowy koncert operowy w towarzystwie międzynarodowej orkiestry instrumentów dawnych „Il Giardino d’Amore”!

Premiera trzyaktowego opero-baletu „Naïs” odbyła się 22 kwietnia 1749 roku w Operze Paryskiej. „Opera dla Pokoju” – podtytuł nadany przez kompozytora Jean – Philippe’a Rameau miał uczcić zawarcie traktatu w Aix-la-Chapelle, po zakończeniu wojny o sukcesję austriacką.

Podczas Igrzysk Isthmijskich w Koryncie bóg Neptun przybiera postać śmiertelnika, aby zdobyć serce ukochanej – tytułowej nimfy wodnej Naïs. Musi w tym celu zmierzyć się z dwoma rywalami: Telenusem, przywódcą Koryntu i Asterionem, przywódcą pasterzy Isthmijskich. Po bitwie morskiej, kiedy fale pochłaniają Telenusa i Asteriona, przed parą kochanków rozstępują się wody i schodzą do podwodnego pałacu Neptuna, gdzie ślubują sobie miłość.

Fragmenty arii z opery wykonają dla Państwa:
Natalia Kawałek – mezzosopran
Sean Clayton – haute-contre
Erwin Aros – haute-contre
Cecile Achille – sopran
David Witczak – baryton
Etienne Bazola – baryton
Il Giardino d’Amore – orkiestra i chór pod batutą Stefana Plewniaka

Orkiestra „Il Giardino d’Amore” powstała w 2012 roku podczas Kraków Bach Festiwal. Tworzą ją młodzi artyści z Polski, Włoch, Hiszpanii i Francji. Orkiestra ma na swoim koncie występy na prestiżowych festiwalach w całej Europie: Bach Festival w Wiedniu, Oude Muziek Festival w Utrechcie, Tartini Festival w Piran (Słowenia) oraz Festival of Early Music Celebration w Nowym Jorku. Odbyli także trasy koncertowe po Norwegii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Występowali na tak sławnych scenach, jak Carnegie Hall czy Mozarteum w Salzburgu. Koncert w Radziejowicach jest okazją do usłyszenia śpiewaków i orkiestry przed koncertami w Filharmonii Narodowej w Warszawie i Operą Nova w Bydgoszczy.
Podczas wieczoru odbędzie się także prezentacja książki „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia” Agaty Napiórskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Marginesy. Bohatera książki nie trzeba nikomu przedstawiać – ten znakomity grafik, ilustrator i rzeźbiarz jest od lat nie tylko gościem, ale i przyjacielem Radziejowic, tu też stoją Jego instalacje: sławna „Arka” oraz „Brama Teatru Narodowego”. Książkę będzie można nabyć w cenie promocyjnej. Obecność Artysty oraz Jerzego Kisielewskiego, który oprowadzi wieczór, gwarantują doskonałą atmosferę i nieprzebraną moc anegdot!
Serdecznie zapraszamy w piątek, 27 kwietnia 2018 roku, o godzinie 19.00 do Nowego Domu Sztuki!
W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.