Koncert laureata nagrody specjalnej im. Jerzego Waldorffa

W piątek, 4 maja 2018 roku, w dniu 108 rocznicy urodzin Jerzego Waldorffa, o godzinie ósmej wieczorem zapraszamy na długo wyczekiwany koncert. Na scenie Nowego Domu Sztuki wystąpi Cheng Shengye – laureat nagrody im. Jerzego Waldorffa, pozaregulaminowej nagrody Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Artur Rubinstein In memoriam” w Bydgoszczy przyznanej przez Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Cheng Shengye pochodzi z Chin i od 2013 roku jest uczniem w Klasie Talentów w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Marii Murawskiej. Nagroda ufundowana przez Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach nie jest jego pierwszym sukcesem: jest laureatem IV Międzynarodowego Konkursu „Piano Talents” w Mediolanie, zajął trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Cezara Francka w Brukseli, pierwsze miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie „Citta di San Dona di Piave” we Włoszech i na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla młodych pianistów w Rzeszowie oraz występował z licznymi recitalami m.in. w Bydgoszczy Inowrocławiu i Lubostroniu.

W programie recitalu w Radziejowicach znajdą się:
„Sonata cis – moll op. 27 nr 2” Ludwiga van  Beethovena    
“La campanella” Ferenca Liszta
utwory Fryderyka Chopina:
„Etiuda C – dur op. 10 nr 1”
„Scherzo h – moll op. 20”
„Scherzo cis – moll op. 39”
„Polonez  As – dur op. 5”

Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in memoriam” posiada wieloletnią historię i bogatą tradycję. Wielki prestiż, jakim cieszy się w środowisku muzycznym zapewnia jego laureatom światowy rozgłos. Inicjatorem i dyrektorem konkursu jest Ewa Stęporek-Pospiech, dyrektor Państwowego Zespołu Szkól Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, a dyrektorem artystycznym – Jan Popis. Honorowym przewodniczącym konkursu jest Eva Rubinstein. W Jury zasiadają wybitni polscy i zagraniczni muzycy, znawcy problematyki pianistycznej. W 2000 roku konkurs wpisano do Europejskiego Stowarzyszenia Konkursów Muzycznych dla Młodych w Monachium, a wśród zwycięzców znajdują się m.in. Rafał Blechacz i Yualianna Avdeeva, późniejsi laureaci Konkursu Chopinowskiego.

Serdecznie zapraszamy w piątek, 4 maja 2018, o godzinie ósmej wieczorem do Nowego Domu Sztuki!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.