Koncert kameralny

Pałac w Radziejowicach serdecznie zaprasza we wtorek, 4 września 2018 r., o godzinie siódmej wieczorem na koncert kameralny z udziałem Sabiny Bury i Ireny Martyn.

SABINA BURY urodziła się 19 marca 1993 roku w Rzeszowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie pod kierunkiem Doroty Makowieckiej. Studia licencjackie odbyła na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Edwarda Wolanina i asystenta Radosława Sobczaka. W ramach rocznego stypendium współpracowała z prof. Hubertem Rutkowskim w Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu. Obecnie jest studentką II roku studiów magisterskich w klasie prof. Janusza Olejniczaka i asystenta Radosława Sobczaka na UMFC. 
Jest laureatką licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Do sukcesów można zaliczyć VI nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 2017 roku, Grand Prix oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina na polsko-niemieckim konkursie pianistycznym w Goerlitz w 2012 roku. Pierwsza nagroda oraz nagroda specjalna za wykonanie utworu Fryderyka Chopina na V Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie Polskiej Muzyki Fortepianowej w Wilnie. Pierwsza nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie walca na Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w 2010 roku oraz wiele m.in.: Międzynarodowy Konkurs Chopinowski „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie 2010 roku (3 nagroda), III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. M. Moszkowskiego Per aspera ad astra w 2009 roku (wyróżnienie), VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego, Izabelin-Warszawa 2008 rok (3 nagroda).
Swój debiut z orkiestrą miała w wieku 12 lat z Lwowską Orkiestrą Kameralna pod dyrekcją Wojciecha Mrozka na koncercie „Cudowne dzieci”, który odbył się w ramach 15 Jubileuszowego Festiwalu Muzyki w Sandomierzu.
Miała okazję szkolić swoje umiejętności na wielu kursach pianistycznych z licznymi pianistami i profesorami m.in. Dimitri Alexeevem, Andrzejem Jasiński, Józefem Stomplem, Katarzyną Popową-Zydroń, Tatianą Shebanovą, Philippem Giusiano, Vincenzem Balzanim, Wojciechem Kocyan, Thomasem Duisem.

IRENA MARTYN urodziła się 10 maja 1992 roku w obwodzie Lwowskim na Ukrainie, naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 9 lat. Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego im. S. Ludkiewicza we Lwowie. Studia licencjackie ukończyła w 2016 roku na UMFC w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj oraz prof. Agnieszki Przemyk-Bryły. Obecnie jest studentką II roku studiów magisterskich w klasie prof. Agnieszki Przemyk-Bryły. Uczestniczyła w licznych konkursach oraz festiwalach muzycznych, jako solista oraz kameralnie, m.in. Festiwal im. Fryderyka Chopina (Lwów 2010), VII Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych (Kraków 2016), zdobywczyni I nagrody w turnieju duetów (Szczecinek 2013), II nagrody na III międzynarodowym konkursie Note in Harmony (Włochy 2015), dotychczas występowała na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, w Pałacu w Wilanowie, w kościele św. Katarzyny oraz św. Piotra i Pawła w Krakowie, w kościele św. Józefa w Warszawie jako akompaniator i współpraca z chórem Cantate Deo.

W programie:

Irena Martyn:
K. Szymanowski – Mazurek op. 50 nr 3
K. Szymanowski – Etiuda op. 4 nr 4
F. Liszt – Etiuda transcendentalna „Harmonie wieczorne” nr 11
F. Chopin – Etiuda op. 25 nr 12
F. Chopin – Ballada As-dur op. 47

* * *

Sabina Bury:
F. Chopin – Ballada g-moll op. 23
K. Szymanowski – Mazurek op. 50 nr 1
F. Liszt – Etiuda Koncertowa „La Leggierezza”
K. Szymanowski – Etiuda op. 4 nr 1
F. Chopin – Etiuda op. 25 nr 10
S. Rachmaninow – Preludium op. 23 nr 4
A. Scriabin – Sonata – Fantazja Nr 2 op. 19

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia w Radziejowicach!