Koncert fortepianowy JULII KOCIUBAN w Radziejowicach

W piątek, 27 maja 2022 r., o godzinie 19.00 serdecznie zapraszamy Państwa do  Nowego Domu Sztuki na koncert fortepianowy w wykonaniu Julii Kociuban.

W programie:
Ignacy Jan Paderewski – Polonez op. 9 nr 6
Alfons Szczerbiński – Polonez na pamiątkę Konstytucji 3 Maja
Juliusz Zarębski – Polonez melancholijny op. 10
Józef Wieniawski – Polonez triumfalny op. 21
Fryderyk Chopin – Andante Spianato i Wielki polonez Es-dur op. 22

 

Julia Kociuban uważana jest za jedną z czołowych pianistek swojego pokolenia. Jej debiutancka płyta „Schumann, Chopin, Bacewicz” została uznana przez krytyków za jeden z najciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat, a ostatni album z koncertami fortepianowymi G. Bacewicz i A. Tansmana był nominowany do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii album roku muzyka koncertująca.
Artystka regularnie występuje w renomowanych salach koncertowych w Europie (m.in. Herkulessaal w Monachium, Konzerthaus w Wiedniu i w Berlinie, Laeiszhalle w Hamburgu), Ameryce oraz Azji. Jest zapraszana na najbardziej prestiżowe festiwale muzyczne na świecie w tym m.in. La Roque d’Antheron, La Folle Journee, Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Kissinger Sommer.
Jako solistka koncertowała z towarzyszeniem uznanych orkiestr kameralnych i symfonicznych w tym m.in. Wiener Symphoniker, Wiedeńska Orkiestra Radiowa ORF, Orkiestra Symfoniczna NDR w Hamburgu. Współpracowała z wieloma cenionymi dyrygentami m.in.: Howard Griffiths, Hans Graf, Nemme Järvi, Kristjan Järvi, Lahav Shani, Heribert Beissel, Aziz Shokhakimov, Ken-David Masur, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Paweł Przytocki, Marek Pijarowski. Dokonała szeregu nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płytowych m.in. dla wytwórni Sony Classical, DUX oraz Gramola. 

 Julia_Kociuban – foto: Adam Golec

Kociuban jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu, gdzie studiowała pod kierunkiem profesora Piotra Palecznego oraz profesora Pavla Gililova. W 2019 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych, a rok później ukończyła studia podyplomowe menadżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jest stypendystką Royal College of Music w Londynie, gdzie studiuje u profesora Dmitri Alexeeva. Prócz działalności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną wykładając na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest także pomysłodawczynią i dyrektorem BISMA Bacewicz International Summer Music Academy.

 

Powyższe informacje pochodzą ze stron:
http://warszemuzik.org/julia-kociuban/
http://juliakociuban.com/

Uwaga: W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie: www.palacradziejowice.pl/zasady2022