Koncert finałowy uczestników Mistrzowskiego Kursu dla Młodych Wiolonczelistów prof. Tomasza Strahla

W dniach od 21 do 28 lipca 2017 roku po raz pierwszy w radziejowickim pałacu odbędzie się wiolonczelowy kurs mistrzowski pod kierunkiem prof. Tomasza Strahla przeznaczony dla młodych muzyków z Chin. Główne cele projektu to podnoszenie umiejętności i szlifowanie warsztatu muzycznego przez młodych studentów ale także wymiana kulturalna oraz próba stworzenia bilateralnej polsko-chińskiej platformy edukacyjnej, która mogłaby być rozwijana w przyszłości w celu edukacji młodych artystów obu krajów. Organizatorami kursu są: Chińsko-Polskie Centrum Wymiany Kultury i Sztuki XXI wieku oraz Pałac w Radziejowicach.

Prowadzący kurs prof. Tomasz Strahl studiował w klasie wiolonczeli Kazimierza Michalika w Akademii Muzycznej w Warszawie, którą ukończył w 1989. Jako stypendysta Rządu Austriackiego odbył roczne studia podyplomowe w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu u Tobiasa Kühne. Swój kunszt doskonalił także na kursach mistrzowskich w Weimarze, Łańcucie i Warszawie u Miloša Sadlo, Daniela Szafrana i Romana Jabłońskiego. W zakresie kameralistyki pracował pod kierunkiem skrzypka Krzysztofa Jakowicza. Prowadzi wiele kursów mistrzowskich w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech i Japonii (Kyoto University of Arts). W czerwcu 2001 otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej tytuł profesora a w 2002 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Prowadzi również klasę wiolonczeli w Akademii Muzycznej w Warszawie i Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest współzałożycielem Chopin Duo, który tworzy wraz z pianistą Krzysztofem Jabłońskim. W warszawskiej uczelni muzycznej pełni jednocześnie funkcję prodziekana Wydziału Instrumentalnego (www.culture.pl).

Czwartkowy koncert będzie podsumowaniem pracy młodych chińskich wiolonczelistów a zarazem okazją do zaprezentowania ich umiejętności przed wymagającą radziejowicką publicznością. Gorąco Państwa zapraszamy na to interesująco zapowiadające się wydarzenie już w czwartek, 27 lipca 2017 r., na godzinę ósmą wieczorem do Nowego Domu Sztuki.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia w Radziejowicach!