Święto parku w Radziejowicach wraz z bożonarodzeniowym koncertem kolęd i pastorałek

Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem Pałac w Radziejowicach zaprasza na koncerty kolęd, pastorałek i utworów o świątecznym charakterze przygotowujących nas do tego jakże wyjątkowego okresu. W tym roku na scenie Nowego Domu Sztuki będziemy gościć Chór Mieszany Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie pod kierownictwem artystycznym prof. Katarzyny Sokołowskiej oraz Warszawską Orkiestrę Smyczkową im. Z. Brzewskiego wraz z opiekującym się nią prof. Andrzejem Gębskim. Za pulpitem dyrygenckim zobaczymy prof. Katarzynę Sokołowską.
Młodzi artyści, których usłyszymy w Radziejowicach to uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, czyli słynnej „Miodowej”, z której wyszli tak słynni wirtuozi, jak Jakub Jakowicz czy Karol Radziwonowicz. Niech nie zwiedzie nas wyjątkowo młody wiek muzyków, są to bowiem najlepsi z najlepszych, obsypani nagrodami i wyróżnieniami na najbardziej liczących się festiwalach i konkursach.
W programie koncertu pojawią się polskie kolędy i pastorałki w opracowaniu Jacka Skowrońskiego, Darii D. Kwiatkowskiej, Jerzego Dobrzańskiego. Usłyszymy tradycyjne świąteczne kompozycje – Wśród nocnej ciszy, Lulajże Jezuniu, Gdy śliczna Panna, Królu anielski (kolęda z XVII w.) we współczesnym opracowaniu.
 
Podczas tego uroczystego wieczoru będzie miała miejsce prezentacja najnowszego wydawnictwa Pałacu w Radziejowicach „Radziejowicki park i jego twórcy 1817 – 2017” autorstwa Marii Barbasiewicz i Beaty Fortuny-Antoszkiewicz. Ten bogato ilustrowany album dokumentuje dzieje otoczenia pałacowego od jego zarania do dnia dzisiejszego, przedstawia jego architektów, porusza problemy, które dotykają park w dniu dzisiejszym.
To nie koniec atrakcji zaplanowanych na ten wieczór, zapraszamy także na celebrację odrestaurowanej Arki Józefa Wilkonia w specjalnej na to wydarzenie zaaranżowanej iluminacji świetlnej. Gospodarzem wieczoru będzie Jerzy Kisielewski.
 
W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.
 
Serdecznie zapraszamy w piątek, 15 grudnia 2017 r, o godz. siódmej wieczorem.