Koncert Bach vs Händel, czyli spotkanie, którego nie było

5 września (sobota) o godzinie 19.00 zapraszamy do Nowego Domu Sztuki na pierwszy z cyklu trzech koncertów muzyki dawnej „Bach vs Händel, czyli spotkanie, którego nie było”, przygotowanych we współpracy z Fundacją Ars Chori. Koncerty pokazywać będą twórczość dwóch gigantów muzyki barokowej, którzy nigdy się nie spotkali (choć żyli w tym samym czasie), ale wzajemnie śledzili własną twórczość i nią inspirowali. Na osobnych koncertach (koncert pierwszy – „Bach koncertowo” i koncert trzeci –„Händel koncertowo”) zaprezentujemy ich twórczość koncertową, kantatową i oratoryjną. Środkowy, drugi koncert, będzie kameralnym spotkaniem obu kompozytorów, na którym zaprezentowane będą utwory kameralne i solowe.

Podczas koncertu 5 września usłyszymy koncertowe utwory Jana Sebastiana Bacha:
Koncert podwójny c-moll na obój i skrzypce BWV 1060
Kantata „Jauchzet Gott in allen Landen” BWV 51
Chorał „Jesus bleibet meine Freude” z kantaty „Herz und Mund und Tat und Leben” BWV 147
Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041
Kantata „Ich bin vergnügt mit meinem Glücke” BWV 84

Wykonawcy:
Katarzyna Bienias – sopran
Małgorzata Józefowska – obój
Bernard Niezgoda – trąbka
Judyta Tupczyńska – skrzypce barokowe
Zespół muzyki dawnej Musarion
Zespół Wokalny Ars Chori pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego
Judyta Tupczyńska – kierownictwo artystyczne

Koncert transmitowany będzie na żywo online na kanale Youtube oraz nagrywany z możliwością późniejszego odtworzenia.

UDZIAŁ W KONCERCIE JEST BEZPŁATNY

WYMAGANA REJESTRACJA e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie pod nr 46 857 7175 lub 512 928 062.

Koncert będzie transmitowany on Line na kanale You Tube Fundacji Ars Chori

Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UC7q76qZsT_KJZoNrDAKvoEQ

INFORMUJEMY, ŻE LIMIT DOSTĘPNYCH MIEJSC NA WYDARZENIE ZOSTAŁ WYCZERPANY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONCERCIE

  • W wydarzeniach mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w sposób wskazany w ogłoszeniu o wydarzeniu i uzyskały potwierdzenie rezerwacji miejsca (zwrotna informacja od organizatora, współorganizatora, partnera lub bilet elektroniczny).
  • Udział w wydarzeniach artystycznych jest możliwy pod warunkiem złożenia pisemnego oświadczenia, że uczestnik według swojej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wzór oświadczenia przesyłany jest uczestnikowi pocztą elektroniczną po przyjęciu rezerwacji, dostępny jest również na stronie Fundacji.
  • Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przekazanie danych osobowych uczestnika (imię, nazwisko, nr telefonu) pod kątem ewentualnej konieczności ich udostępnienia służbom sanitarnym. Podanie danych osobowych oznacza jednocześnie wyrażenie zgody na ich przetwarzanie przez organizatora zgodnie z polityką RODO przez okres 2 tygodni od wydarzenia.
  • Na terenie wydarzenia obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu min. 1,5 metra. W przypadku tworzenia się kolejki, dystans należy zwiększyć do 2 metrów.
  • Przed wejściem na teren wydarzenia konieczna jest dezynfekcja rąk, płyn do dezynfekcji dostępny jest na terenie wydarzenia.
  • Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania wymogów i zasad obowiązujących na terenie wydarzenia, w tym do stosowania się do umieszczonych oznaczeń i tablic informacyjnych, a także do wykonywania poleceń pracowników Organizatora.
  • Uczestnictwo w wydarzeniu artystycznym oznacza akceptację regulaminu wydarzenia i obowiązek jego przestrzegania. Treść regulaminu dostępna jest w miejscu wydarzenia oraz na stronie internetowej Fundacji Ars Chori.