Koncert Adama Makowicza – inauguracja cyklu Radziejowickie Wieczory Jazzowe

13.11.2020 r., godz. 18.30 – koncert online

Adam Makowicz, fot. Marcin Żurawicz

Jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych – wirtuoz formatu światowego, artysta od dekad zaliczany do elity pianistyki jazzowej wystąpi w specjalnym koncercie inaugurującym nowy cykl – Radziejowickie Wieczory Jazzowe.

Ze względów epidemicznych odwołana została Jesienna Mistrzowska Akademia Improwizacji Jazzowej Adama Makowicza, która miała się odbyć w Pałacu w Radziejowicach w dniach 6-13 listopada 2020. To wydarzenie byłoby pierwszym w Polsce tego typu działaniem ukierunkowanym na sferę dydaktyczno-praktyczną jazzmana. Jesteśmy jednak szczęśliwi, że pomimo sytuacji spowodowanej pandemią, udało się zorganizować ten koncert i żywimy nadzieję na organizację kursu mistrzowskiego prowadzonego przez Mistrza w niedalekiej przyszłości.

Adam Makowicz to postać w światowym jazzie nietuzinkowa. Wirtuoz o niespotykanej w tym gatunku muzyki biegłości i lekkości. Jego dorobek stanowi jedyny w swoim rodzaju łącznik między klasycznym jazzem – jego historią a teraźniejszością. Adam Makowicz w sposób zjawiskowy interpretuje kompozycje Irvinga Berlina, Cole’a Portera, Richarda Rodgersa, Duke’a Ellingtona, Jerome Kerna, Arta Tatuma i George’a Gershwina, z jednej strony ukazując ich fundamentalne znaczenie dla rozwoju jazzu, nie tylko jako standardów ale jako najważniejszego wykwitu rdzennej amerykańskiej kultury.

Względy sanitarne uniemożliwiają uczestnictwo publiczności w wydarzeniu, stąd kierując się chęcią dotarcia do możliwie jak najszerszej publiczności, koncert Adama Makowicza dostępny będzie nieodpłatnie w formie online. Transmisja z wydarzenia odbędzie się na naszym kanale na Youtube oraz na profilu Pałacu w Radziejowicach na Facebooku.
Koncert będzie również transmitowany przez patrona medialnego wydarzenia – Radio Dla Ciebie. Zapraszamy przed radioodbiorniki od godz. 18.30.

 

Patronat medialny: